Reede, august 29, 2014
 

Hiiumaa omavalitsused avalikku alkoholitarbimist piirama ei tõtta

Mitmed Eesti omavalitsused, nagu näiteks Pärnu, Kohila ja Elva, on avaliku alkoholitarbimise juba keelanud ja jätnud avalikus ruumis alkoholi tarbimise lubatuks vaid avalikel üritustel. Ka Tallinn ja Tartu kaaluvad piirangute rakendamist.
Hiiumaa omavalitsused piiranguid ei kavanda, kuna avaliku alkoholitarbimise lubamine tänavu 1. juulist pole seni suuri probleeme kaasa toonud.
Käina vallasekretär Helen Härmson ütles, et teemat on Käina vallavalitsuse istungil arutatud ning ei ole otsustatud teha ettevalmistusi täiendavate piirangute kehtestamiseks.
Hiiu vallavalitsusest vastati, et vallas ei ole alkoholi tarbimine avalikes kohtades probleemiks ning seetõttu ei ole kavas kehtestada täiendavaid piiranguid.
Pühalepa vallavanem Ants Orav ütles, et nemad ei ole teemat veel arutanud, kuid kavatsevad seda teha septembris.
Emmaste vallavanem Tiit Paulus ütles, et nemad pole märganud, et seadusemuudatusega oleks kaasnenud probleeme. Ka täiendavate piirangute kehtestamine pole veel vallavalitsuses päevakorral olnud.
Äsja teatas Kaupmeeste liit, et avaliku joomise lubamine oli viga. “Et alkoholi tarbimine on vaid mõne kuuga jõuliselt tänavapilti naasnud, võib igaüks oma silmaga näha – kaupluste ümbrused on muutunud registreerimata välibaarideks,” ütles Eesti Kaupmeeste liidu tegevdirektor Marika Merilai.
Hiiumaa tarbijate ühistul on üle Hiiumaa seitse kauplust. Ühistu juhataja Merlin Tõnis ütles, et nende kaupluste juures pole seadusemuudatusest tulenevalt suuremal arvul purjutajaid täheldatud.
Justiitsminister Andres Anvelt on meedias öelnud, et peab omavalitsuste poolt vastu võetud avalikus ruumis alkoholi tarbimist piiravaid määrusi poliitiliseks omakasuks ja nimetas sellist käitumist õigusriigile sobimatuks.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411