Reede, august 15, 2014
 

Autojuhid, tulge mõistusele!

Suvel valmis RMK metsatee Vabaduse tänava lõpust läbi metsa Kõrgessaare maanteele. See oli mõeldud nii metsa väljaveoks, seenelistele-marjulistele kasutamiseks kui ka niisama jalutajatele.
Tegelikult kurtsid tee valdajad, et juba enne ametlikku tee vastuvõtmist oli öösiti käidud teel oma autosid testimas – sõidetud nii, et sügavad rööpad kruusateel.
Üleeile alustati Kärdlas Heltermaa ja Kõrgessaare maantee pindamist. Töödega jõuti poole peale. Neljapäeva hommikuks oli värskelt pinnatud teekate rikutud – see tuli uuesti pinnata.
Maanteeameti Lääne regiooni juhtivspetsialist Hannes Vaidla oli nördinud, et nn rullnokad olid öösel oma liiklusvahendi võimeid proovile pannud ja värskelt pinnatud teekatte sõna otseses mõttes üles kündnud. Samasugused jäljed olid ka Padu bussipeatuse laienduse juures.
“Andku looja inimesele mõistust nende tegude juures!” ütles Hannes Vaidla ja jääb üle temaga nõustuda.
Need teed tehakse ju liiklejate, seega teie endi tarvis, kes te neid lõhute.
Hiiu Leht soovitab, et juhid, kes tahavad oma oskusi proovile panna ja kel oma autost kahju pole – hakake rallit sõitma näiteks mahajäetud karjäärides, spetsiaalsetel ralliradadel ja talvel jääradadel, mitte värskelt valminud teekattel.

15. august 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411