Teisipäev, juuli 15, 2014
 

Võrkpalliturniir ühendab põlvkonnad

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa võrkpalliturniir, mis sarnaselt homme Kärdlas algava Muhu väina regatiga, 57. toimumiskorrani jõudnud, toob saarele pallima kahe põlvkonna ühisvõistkonna.

Hiiu Lehe ja Hiiumaa võrkpalliklubi eestvedamisel 9. augustil Kärdla staadionil toimuvale 57. Hiiumaa võrkpalliturniirile panid end esimesena kirja põlvalased. Tegemist on naiskonnaga E&T, mille nime taga peitub põhjus – mängivad emad ja tütred.

Võistkonna esindaja ja üks emadest Heli Sadam oli ajalehe esmaregistreeringust teadasaamise üle meeldivalt üllatunud. Nende tiim sai kirja 24. mail, viimased huvilised saavad end üles anda 4. augustil. “Juba detsembris hakkame tulekut planeerima,” avas Sadam hiidlastele nii tuttava, kaugelttuleku ettevalmistusi.

Praeguseks on neil ööbimispaik kinni pandud ja parvlaevapiletid ostavad täna-homme, kohe, kui sobilikud kuupäevad veebimüügis avanevad. “Tuleme arvatavasti eelmise päeva hommikul aga võib-olla juba neljapäeval,” rääkis Sadam ja lisas, et neile meeldib Hiiumaal aega veeta.

Sadam: Õpetame Hiiumaal käima

Tavaelus mitme ettevõtte juures loomakasvatusjuhina ametis olev Heli Sadam vahendas, kuidas põlvkondade ühisvõistkonna mõte alguse sai. Põlvas treenivad aktiivselt nii naised kui ka tütarlapsed – esimesed Põlva võrkpalliklubis Volly ja teised Põlva spordikooli võrkpalliklassis.

Otsustasime õpetada tüdrukuid ka Hiiumaa turniiril käima,” selgitas Sadam lisades, et varem on siinsel võistlusel osaletud klubi nime all, viimati 2011. aastal. Parimana on saadud teise tugevusgrupi viies koht 2009. aastal. Põlvkondade segavõistkonnaga konkureeriti mullu Hiiumaa naiskondadega kohtadele 13.–16.

Eelmisel aastal oli puhas emade-tütarde võistkond, seekord vähemalt viiekümneprotsendiliselt,” lubas Sadam, kes tuleb mängima koos tütre Keidiga ning võtab ühes trennikaaslase Karin Birnbaumi ja tema tütre Ingis Suvi. “Tulemas on ka naisi, kel tütreid pole, me ei taha neid ju diskrimineerida!” naljatab Sadam.

Naiskonnad planeerivad ette

57. Hiiumaa võrkpalliturniirile on end seni kirja pannud 22 võistkonda. Registreerunute seas on rohkem naiskondi, millest võib järeldada, et naised planeerivad oma võistlusreise pikemalt ette. Samas on igal aastal olnud turniiril mängimas rohkem meeskondi. Mullu oli naiskondi 16, meeskondi 24.

Eilseks oli kirjas 14 nais- ja 9 meeskonda. Suurem hulk tulijaid on Harjumaalt ja Tallinnast, lisaks Põlva-, Valga-, Järva- ja Saaremaalt. Oodata on ka Hiiumaa võistkondade peatset registreerumist: huvi on avaldanud mullu nime “Hiiu Naised” all osalenud naiskond ja Hiiumaa võrkpalliklubi noormehed.

Kahe satsuga – nii nais- kui meeskonnaga on tulemas võrkpalliklubid Retro ja Seltskond ning spordiklubi Neemeco. Traditsiooniliselt tuleb Andrey Pisarev välja Davai nais-, mees- ja meesveteranide võistkonnaga. Põlvkondade järjepidevus seegi! Kõik seniregistreerunud on varem Hiiumaa turniiril mänginud.

Võistkondade kirjapanek 57. Hiiumaa turniirile kestab 4. augustini (kaasa arvatud). Senine turniiri osalejaterekord Kärdla staadionil on 1999. ja 2013. aastast, mis pallis 40 võistkonda. Turniiri absoluutne osalejaterekord sündis 53. turniiril kui 2010. aastal osales Linnumäel peetud turniiril 62 tiimi, neist 26 nais- ja 36 meeskonda.

Hiiumaa võrkpalliturniiri peakorraldaja ja turniiri järjepidevuse hoidja on ajaleht Hiiu Leht ning läbiviija Hiiumaa võrkpalliklubi. Korralduslike küsimustega tegeleb korraldustoimkond, kuhu kuuluvad klubi juhatuse liige Siiri Sülla (tel 513 5987) ja ajalehe toimetaja Kadi Laid (tel 5647 5796).

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411