Reede, juuli 4, 2014
 

Viis päeva sadulas

Harrastusratsutajad Joosep Tikk, Mairi Žernand-Kirs, Annela Stimmer, Iren Raado ning Jüri ja Kaia Lõun läbisid viie päeva jooksul üle 200 km, ratsutades iga päev 5–8 tundi.
Kolmapäeval üllatati tartlasi hobustega linna ratsustades. Vastseliinast alanud matka sihtmärgiks oli Toomemägi ja ideeks saadi inspiratsiooni Vastseliina piiskopilinnusest kui ajaloolise palverännaku sihtkohast, kust edasi suunduti Tartu Toomkirikusse.
Matka korraldaja Joosep Tikk ütles, et ilmaga neil väga ei vedanud ja korduvalt saadi teel olles läbimärjaks. Samas lisas ta, et kannatused muutsid matka palju põnevamaks.
Matkalised vältisid suuri autoteid ja eelistasid väiksemaid metsa- ja põlluteid. Sel oli selge põhjus, kuna matkaliste sõnul on autojuhtide teadmatus ja oskamatus hobustega liikluses kohtumisel suur. See, et hobustest möödudes tuleb hoog maha võtta, oli teada ehk vaid ühele autojuhile kümnest. Eriti ohtlikud on olukorrad, kus autojuhid annavad hobustest möödudes või neid kohates signaali. Sel juhul võivad hobused ettearvamatult käituda ja see on ohtlik nii autojuhtidele kui ka hobustele.
Taolisi matku võetakse ette igal aastal. Juba on käidud Eesti suurematel saartel, järgmisena on plaanis liikuda Läti poole.
Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411