Reede, juuli 4, 2014
 

Vald arendab Käina spordikeskust

Liina Siniveer | Hiiu Leht
Käina spordikeskuses algas aeroobikasaali, tõsteruumi ja lasketiiru ehitus, mis plaanide kohaselt valmivad suve lõpuks.
Uus 200ruutmeetrine saal tuleb hoone teisele korrusele ja sinna pääseb tulevikus läbi mullu valminud jõusaali. Ruumi põrand kaetakse spetsiaalse aeroobikasaali põrandakattega, kolmes seinas on peeglid, lisaks on ruumi plaanitud varbseinad. Varustusena soetatakse bodypump’i kangid, võimlemispallid, stepipingid, kummilindid, aeroobikamatid, raskustega hantlid ja võimendusega muusikakeskus ning seda jagub korraga 20 inimesele trenni tegemiseks.
Lisaks hangitakse juurde üks jooksulint ja kaks gross-trainerit. Saali lisandub ka lauatenniselaud.
Jõusaali alla keldrikorrusele ehitatakse välja tõstepõrandaga ruum jõutreeninguteks. Sinna soetatakse tõstekangid, sangpommid, selili surumise pink ja raskemad, 30–50kilosed hantlid. “Selline ruum, kus tõsised jõumehed saavad ennast arendada,” sõnastas spordikeskuse juhataja Hannes Maasel ruumikasutuse eesmärgi.
Samal ajal tehakse korda ka keldrikorrusel asuva lasketiiru põrand, et tiir sügisest ametlikult käiku anda, ning ka keldrikorrusele viiv trepikäik.
Kuna varustushange veel käib, ei soovinud spordikeskuse juhataja ehituse lõplikku hinda veel öelda, kuid raha ehitamiseks tuleb valla eelarvest, ventilatsiooniseadmete ostu toetas PRIA 18 000 euroga LEADER-programmi kaudu.
Plaanide järgi valmivad ehitustööd ja varustus saab paika augusti lõpuks, septembri alguseks.
Maasel kutsus kõiki atesteeritud rühmatreeningute treenereid üles Käina spordikeskusega ühendust võtma, et avada uusi trenne ja teha treeninggruppe ka meestele.
Bowling ja squash
Vallal on plaan spordikeskuse maja arendamist jätkata. Äsja lõpetas töö ja tutvustas oma tegevust ka volikogule ajutine komisjon, mille liikmed tegelesid hoonesse plaanitava vaba aja keskuse tasuvusuuringuga. Püüti teha kindlaks, kui palju läheb maksma keskuse ülalpidamine ja kui palju on loota sissetulekut. “Hiiumaal peab kõiki asju hästi ettevaatlikult tegema, et ei tekiks üllatusi sel hetkel, kui teed uksed lahti,” selgitas Käina vallavanem Omar Jõpiselg.
Vaba aja keskus on plaanitud hoone tänavapoolsesse, praegu tühjalt seisvasse ossa. Sealt pääseb tulevikus ka spordikeskusesse. Majja tahetakse teha bowlingurajad, seinatennise ehk squashisaal ning ülemisele korrusele peamiselt spordilaagrite tarbeks majutuskohad, mis kõik jääks rentnike hallata. Bowlinguradasid tuleb kaks, mõõtmetelt sobiks ka neli, kuid küsitav on, kas hooajaväliselt jätkuks neljale rajale mängijaid. 24kohalisest majutusest on väga huvitatud nii kardilaagrite kui ujumisvõistluste korraldajad, suveperioodil saavad neljaseid tube kasutada ka turistid.
Samuti koliks valmivasse tiiba kohvik, mis jääb umbes sama suureks kui praegune, kuid nüüd pääseb see akendega ruumi ja saab lisaks köögibloki. Seniste kohvikuruumide arvelt saaks laiendada jõusaali ning ehitada jõusaali ja aeroobikasaali tarbeks uued riietus- ja pesuruumid.
Vaba aja keskus tooks tulu
Valla tehtud tasuvusuuringust selgus, et vaba aja keskuse plaanitavad teenused hakkavad üksteist hästi toetama, näiteks käiks kohvikus nii bowlingu kui majutuse kliendid. “Niimoodi komplektina võiks keskus omadega toime tulla,” pakkus Jõpiselg.
Vald plaanib ehituse enda kanda võtta ja tuleval aastal taotleda lisa meetmest “Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine”. Loodetakse, et tulevikus hakkab Käina vald vaba aja keskuse rendist ka tulu teenima.
Tasuvusuuringu järgi peaks uutelt rentnikelt saadav tulu vähendama ujula dotatsiooni paarikümne tuhande euro võrra aastas. Praegu maksab vald igal aastal ujulale n-ö peale 50 000–60 000 eurot. Lisaks loodaks valda neli uut töökohta. “See väärib pingutust. Meil on jõusaaliga kogemus, et inimesed ikkagi tahavad uusi võimalusi,” märkis Jõpiselg. Ta usub, et laienev keskus tõstaks kindlasti ka Lõuna-Hiiumaa turismiatraktiivsust.
Jõpiselg märkis, et kuna vald keskuse laienemisel uusi töötajaid palgale ei võta, ei suurene oluliselt ka valla kulud maja ülalpidamiseks.
Ujula uue konteinerkatlamaja küte on vallavanema teada juba praegu üks Hiiumaa odavamaid, 35–40 eurot megavati kohta. See vähendas valla kulutusi ujula ülalpidamiseks möödunud aastaga võrreldes u 15 000 eurot.
Vallavalitsuse järgmiseks sammuks on valmistada ette vaba aja keskuse projekteerimishange ning see veel sel suvel välja kuulutada.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411