Reede, juuli 25, 2014
 

Tume tehing pole tulus

Kui turult memme või taluniku käest kartulit-kurki ostate, siis on see igati normaalne tegevus. Kauplustes ja internetipoodides vastutab kauba kvaliteedi eest kaupmees.
Hiiumaal olid sel nädalal kaubapakkujad, kes käisid majast majja ja proovisid müüa mootorsaagi. Sellisel riistapuul peab aga olema pass, kasutusjuhend ja garantii. Seda “müügimeestel” muidugi pakkuda polnud. Ka hind kõikus kahtlaselt palju. Eks ole mujalgi nähtud neid “kuldehete” pakkujaid, kel raha saamisega kole kiire; nii, et “kallist” kaubast ollakse lõpuks valmis poolmuidu loobuma.
Meil on laatasid, täikasid, teise ringi poode, kohe on tulemas kila-kola laat, kus kasutatud kaupa pakkuda. Milleks siis mööda õuesid ostjaid otsida?
Nii hakkas hiidlastel kahtluseuss närima, et ehk on kaubapakkujail mingid muud mõtted peas mõlkumas, ja teatasid politseisse. Õige kah.
Hiiu Lehe arvates ei ole mõtet kallist kaupa, millel pole dokumente ja mille müüjagi suisa tundmatu, käest kätte osta – ilma võite jääda nii kaubast, rahast kui hingerahust. Õnn veel, et hiidlane, kellel soodsast pakkumisest pea ringi käima hakkas ja ostu tegi, oma raha tagasi sai.

25. juuli 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411