Reede, juuli 11, 2014
 

Suurpered saavad kokku Kassaris

Eestimaa suurperede tänavune, 19. suvekool korraldatakse Hiiumaal 11.–13. juulini Kassaris.
Eesti Lasterikaste Perede liidu (ELP) suvekooli oodatakse ligi 600 osalejat Eestimaa eri paigust. Külla on oodata lasterikkaid peresid ka Lätimaalt.
Tervitussõnu tulevad ütlema sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse ja Hiiu maavanem Riho Rahuoja.
Sündmuse peakorraldaja Hiiumaa Lasterikaste Perede ühenduse juhatuse esimehe Rein Jürimäe sõnul on suvekooli näol tegemist liitu kuuluvate perede aasta tippsündmusega, mis suurendab perede sotsiaalset aktiivsust ja arendab suhtevõrgustikku. “Võõrustajatena soovime tähelepanu pöörata just piirkondlikule eripärale, kogukonna pärandkultuurile ja kohatunnetusele,” selgitas Jürimäe.
Kolme päeva vältel tutvutakse Hiiumaa kaunite paikade ja vaatamisväärsustega, tehakse sporti, avatud on käsitöö ja meisterdamise töötoad nii lastele kui vanematele. Ajakirjanduse rollist räägib ajakirja Director peatoimetaja Taivo Paju ning õhtuti saab tantsujalga keerutada ansamblite H3 ja Untsakad saatel.
Suvekooli korraldatakse igal aastal erinevas maakonnas. “See on lasterikka pere kvaliteetaeg, koosolemise ja teiste peredega taaskohtumise aeg,” hindab liidu president Aage Õunap.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411