Teisipäev, juuli 29, 2014
 

Päästeamet: tuleohtlikul ajal ole looduses väga ettevaatlik!

Viimastel nädalatel on sagenenud metsa- ja maastikutulekahjud. Kuumad ilmad on muutnud  ümbritseva looduse väga kuivaks ja tuleohtlikuks. Eilseks oli EMHI tuleohukaardi järgi Hiiumaa lääne- ja põhjaosas suur tuleoht, ida-ja lõunaosas keskmine tuleoht.
Võrreldes juunikuuga on metsa- ja maastikutulekahjude arv tõusnud kolmekordseks.
Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Intsu sõnul tuleb loodusesse puhkama, seeni või marju korjama minnes tulega väga ettevaatlikult ümber käia. “Praegusel ajal on metsas ja muu taimestikuga kaetud alal väga ohtlik lahtise tule kasutamine, sh suitsetamine,“ rõhutab Ints ja lisab: “Viimaste nädalatega on väljakutsete arv metsa- ja maastikutulekahjudele kasvanud. Suurim neist on olnud 5,4 ha põleng Ida-Virumaal, mis eeldatavasti sai alguse hooletust suitsetamisest“.
Hiiumaal põles esmaspäeval, 21. juulil 3,3 ha metsa ja noorendikku. Selle tulekahjus kustutamine oli meie päästajatele väga suur väljakutse.
Alates 4. aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg, mil looduses võib tuld teha ainult selleks ettevalmistatud kohtades. Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada RMK lõkkekohti, nende asukohad leiab internetilehelt www.rmk.ee. Tuld võib teha vaid vaikse tuulega ja tähelepanelikult jälgides, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele. Lahtist tuld ei tohi jätta kunagi järelevalveta, vaid tuleb lasta lõpuni põleda, kustutada veega või summutada näiteks liivaga. Oluline on jälgida, et lõkkest ei saaks alguse laiaulatuslik põleng.
Tähelepanelik tuleb olla ka suvel levinud taevalaternate õhkulennutamisel. Tugev tuul võib laterna kergesti kanda lähedalasuvale kergesti süttivale pinnasele või puithoonetele ja tahtmatult tekitada tulekahju.
Lisainfo tuleohutusnõuete kohta päästeala infotelefonilt 1524.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411