Teisipäev, juuli 29, 2014
 

Ökosemiootika seminar

Hiiumaa naaritsauurija Tiit Maran korraldab 1.–3. augustini Hiiumaal TÜ ökosemiootika suveseminari “Üksik ja üldine loodusmõttes.”
Laupäevast ettekannete päeva alustab Maran ise, kes räägib teemal “Üksiku ja üldise paine liigikaitse mõttes”. Tartu ülikooli (TÜ) bio-semiootika osakonna juhataja professor Kalevi Kulli ettekande teema on “Ühitamatusest ühilduvaiks ühinguiks: Eluslooduse loogikast”. TÜ semiootika nooremteadur Silver Rattasepp räägib metafüüsiliselt semiootikast ehk sellest, et kõik asjad on võrdsed.
Pärastlõunal jätkab seminaripäeva filosoofiadoktor, TÜ vanemteadur Timo Maran teemal “Loomade kultuurilisest modelleerimisest. Kuidas me liike erinevalt väärtustame”.
Eesti kirjandusmuuseumi teadur Kadri Tüür räägib liigikaitse aspektidest looduskirjanduses kotkaste näitel.
Tallinna tehnikakõrgkooli professor, geoloog Rein Einasto ettekande teemaks on “Üksiku ja üldise dialektika stratoonide hierarhia, katkestuspindade koosluste näitel”.
Pühapäeval räägib semiootik Mihkel Kunnus indiviidi väärtusest, TÜ filosoofiateaduskonna referent Ave Mets vahendab 20. sajandi mõjukaimast filosoofist Martin Heideggerist ajendatud vaateid loodusele ning Tallinna ülikooli baltisaksa ajaloo ja kultuuri professor Ulrike Plath kõneleb üksikust ja üldisest keskkonnaajaloos.
Seminari lõpetab kell 12.30 algav väljasõit Kaibaldi nõmmele.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411