Reede, juuli 25, 2014
 

Luidjalt leiti Sosnovski karuputk

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tähelepanelik inimene märkas, et Luidja poe vastas bussipeatuse kõrval õitseb täies elujõus Sosnovski karuputk. Ta palus, et taim likvideeritaks enne, kui see viljuda ja seemneid levitada jõuab.
Hiiu Leht teatas leiust keskkonnaametile ja sai vastuse looduskaitsebioloogilt Rita Millerilt, kes rääkis, et kunagi oli Luidjal selle jõuliselt leviva ja mürgise taime koloonia. Taim likvideeriti juba järgmisel päeval.
Sealsamas karuputke ümbruses oli äsja ümbrust niidetud, kuid putk ettenägelikult siiski kasvama jäetud.
Keskkonnaameti kodulehel ongi kirjas, et taime niitmisel ja tõrjel tuleb olla väga ettevaatlik, sest kokkupuutel taimemahlaga ja koosmõjus päikesega võivad tekkida ulatuslikud põletusele sarnased villid või raskemal juhul haavandid. Haigusnähud algavad kipituse, kiheluse ja punetusega ning koht võib olla päikese suhtes tundlikum veel aastaid hiljem. Tundlikuma naha puhul võib nahaärrituse tekkimiseks piisata ka lihtsalt taimega kokkupuutest.
Kui Sosnovski karuputke esinemine nt õuemurus on varasemalt teada, soovitab keskkonnaamet need juba varakevadel väikesekasvulisena välja kaevata.
Karuputke võõrliikide tõrje on järjekindlust, püsivust ja ettevaatlikkust nõudev tegevus ja keskkonnaamet ootab jätkuvalt teateid taime uutest leiukohtadest.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411