Neljapäev, juuli 17, 2014
 

Kõpu poolsaare rahvas kutsub peole

Järgmisel laupäeval pidutseb kogu Kõpu poolsaar: Külamäel peetakse 13. Kõpu poolsaare külade päeva, mida raamistavad Ristna tuletorni 140. sünnipäev ning Viiu Härmi ja Paul-Eerik Rummo näidend “Körged, körged Köpu mäged”.
Ristna tuletorni juures algab pidu keskpäeval, kell 12. Mängib akordionist, korraldatakse mänge, kuulutatakse välja Ristna tuletorni teemalise joonistusvõistluse ja viktoriini võitjad.
Kell 14 algab peokülaliste registreerimine, siis avavad Hiiu maavanem Riho Rahuoja ja vallavanem Georg Linkov Kõpu külade päeva Külamäel, kus kohtuvad Kõpu poolsaare külade elanikud ja nende külalised, et koos maha pidada üks südasuvine pidu. Kavas on külakivide maalimine, Kõpu poolsaare külade mängud 2014, hiiu nalja rääkimise võistlus, oksjon jms. Pakutakse külasuppi ja lubatakse üllatusesinejaid. Avatud on nikerdamise töötoad ja lasteala. Rahvamajas, mida taastab Kõpu külaselts Valguskiir, on avatud näitused ja jookseb slaidiseanss: “Kõpu külade päev läbi aastate”.
Kell 19 algab Kõpu tuletorni juures Ingo Normeti lavastatud näidend “Körged, Körged Köpu mäged”, mille osalisi mängivad Eesti näitejuhtide teatritrupi liikmed.
Neile, kes etendust vaatama ei lähe, algab kell 19 Külamäel “Laulge kaasa – Kõpu eri”. Kell 20 süüdatakse küladepäeva lõke. Tantsuks laulab ja mängib ansambel Lycille.
Õhtul näidatakse kino, kell 21.30 hakkab Ristna tuletorni välikinos jooksma “Härra Morgani viimane armastus” ja kell 00.00 algavad MTÜ Kõpu Suvekino korraldatud öökino seansid Kõpu rahvamajas.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411