Reede, juuli 11, 2014
 

Käina tööstusala ehitus algab augustis

Jaanuaris Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) 351 000 eurose arendustoetuse saanud Käina tööstusala ehitustöödega alustatakse augustis.
“Hangete ettevalmistamine käib ja ajakava pole veel lõplik. Ehituseks võiks praeguse seisuga minna augusti algusest, vähemalt teeme me kõik selleks, et nii läheks,” selgitas Käina abivallavanem Tiivi Lipp.
Tööstusala ettevõtetele luuakse võimalus liituda elektrivõrguga keskpingel, mis on suure elektritarbimisega ettevõtete jaoks soodsam kui tavaline madalpingel liitumine. Rajatavas 10/0,4 kV alajaamas on kaks 1000 kW trafot, millest ühe soovib kasutusele võtta AS Dagöplast, teine on esialgu reservis ja ootab liituda soovijaid.
Samuti rekonstrueeritakse tööstusalal praegu kasutuseta seisev pumbamaja ja võetakse see kasutusele tuletõrjevee veevõtukohana. Eraldi tuletõrjevee pumbamaja koos mahutite ja hüdrantidega võimaldab ettevõtetel täita tuletõrje veevarustuse nõudeid ja ühtlasi vajadusel kasutada puhastamata, seega odavamat tehnoloogilist vett, mida saab võtta joogiveevõrgust eraldiseisva torustiku kaudu.
Lisaks rajatakse Spordi tänavale kergliiklustee jalakäijatele, et suunata nende käiguteed eemale tootmistsoonist.
Käina vallavalitsuse projekt “Käina aleviku tööstusala detailplaneeringu põhjaosa realiseerimine”, sai EASilt toetusena 351 000 eurot, projekti kogumaksumus on 413 000 eurot.
“Kui tavapäraselt on eestlane harjunud Hiiumaast mõtlema kui turismi sihtkohast, siis tegelikult on Hiiumaa ettevõtlusmaastikul olulisel kohal ka plastiettevõtted. Käina tööstusala arendamise tulemusena saab tänu uuele rajatavale alajaamale oma tootmismahtusid kasvatada üks piirkonna olulisemaid tööandjaid AS Dagöplast. Pool rajatava alajaama võimsusest on võimalik kasutusele võtta ka uutel potentsiaalsetel tööstusalale asujatel või teistel ettevõtetel,” selgitas EASi regionaalarengu keskuse direktor Monica Hankov jaanuaris Hiiu Lehele.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411