Reede, juuli 4, 2014
 

Haigla eelarveaugu katmiseks otsitakse lahendusi

Täna on Hiiumaal sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet, Eesti haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross ja Pärnu osakonna direktor Kaljo Poldov.
Kokkusaamise üks olulisi teemasid on Hiiumaa haigla eelarveaugu katmine. Tänavu aprillis andis haigla oma eelarvest haigekassale põhjaliku ülevaate ja nüüd oodatakse SA Hiiumaa Haigla nõukogu esinaise Vilma Tikerpuu sõnul analüüsi vastuseid ja lahendusi.
Puudujääk haigla eelarves tekkis pärast kiirabiteenuse üleandmist Põhja-Eesti regionaalhaiglale (PERH) tänavu 1. jaanuarist. Eelarveauk on suurusjärgus 130 000 eurot aastas.
Haigla omalt poolt on rakendanud kokkuhoiumeetmeid ja töökohti koondanud. Haigla pearaamatupidaja Vally Randviiru sõnul pole tänavu sellest erilist kokkuhoidu loota, kuna maksta tuli koondamistasusid ja palgale võtta ligi kümme uut töötajat. Varem ühildati kiirabi ja haigla valved, osutades nii teenuseid säästlikumalt.
Aastaid oli Hiiumaa haigla eelarve ülejäägis ja suudeti ka investeerida. Nüüd on küsimuse all, kas augustist suudetakse töötajatele veel palka maksta või mitte.
Visiidile tulijad kohtuvad Hiiumaa haigla arstidega, tutvuvad Kärdla perearstikeskusega ja osalevad haigla nõukogu koosolekul.
Külalisi võtavad vastu Hiiu maavanem Riho Rahuoja, SA Hiiumaa Haigla nõukogu esinaine Vilma Tikerpuu ja juhatuse liige Gennadi Aavik. Arstidega kohtumisel osaleb ka riigikogu liige Tarmo Mänd.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411