Reede, juuli 25, 2014
 

Esita ettevõtluse auhinna nominente

Ettevõtluse auhind on pikima ajalooga ettevõtluskonkurss Eestis, mille ajalugu ulatub 1996. aastasse, kui korraldati president Lennart Meri eestvedamisel konkurss Välisinvestor 1995.
Ajaga on konkurss muutunud ja 2000. aastast korraldab parimate ettevõtete valimist ja tunnustamist Ettevõtluse Arendamise sihtasutus (EAS) “Ettevõtluse auhinna” nime all. Konkursi esmaseks eesmärgiks on tunnustada edukaid ja perspektiivseid Eesti ettevõtteid ning seada neid teistele eeskujuks.
Konkursile Ettevõtluse Auhind 2014 on võimalus kandideerida juulikuu lõpuni. Auhind antakse välja viies kategoorias: aasta uuendaja, välisinvestor, disaini rakendaja, piirkonna ettevõte ja eksportöör.
Auhinnaga “Piirkonna Ettevõte 2014” tunnustatakse ja tuuakse teistele eeskujuks majanduslikult edukaid, peamiselt siseturule suunatud ettevõtteid, mis on olulised regionaalselt. Sel konkursil saavad osaleda kõik ettevõtted, milles avaliku sektori osalus on alla 25 protsendi ja mille põhitegevuseks ei ole riiklikult rahastatud avaliku teenuse osutamine. Kriteeriumiteks on: ettevõtte ajalugu, imago, juhtkonna aktiivsus kohalikus kogukonnas, sponsorlus, vähem konkurentsivõimeliste inimeste rakendamine, praktikakohad kutsekoolide õpilastele ja üliõpilastele, investeeringud kohalikku sotsiaalinfrastruktuuri – mänguväljakud, pargid, spordiplatsid vms ja muu oluline piirkonda edendav tegevus.
Ettevõtluskonkursil osalemiseks tuleb ettevõtjal kuni 31. juulini täita lühiankeet veebilehel www.ettevotluskonkurss.ee.
Maakondlik arenduskeskus SA Tuuru ootab ettepanekuid võimalike kandidaatide nimedega  kategoorias “Aasta piirkonna ettevõte 2014” kuni 28. juulini meiliaadressile annely@tuuru.edu.ee.
Mulluse konkursi peavõitjaks ja aasta välisinvestoriks kuulutati logistikaettevõte Kühne+Nagel AS. Aasta uuendaja auhinna pälvis mahuteid valmistav Estanc AS, aasta eksportöör oli toiduvilja ja loomasööda töötlemise ja müügiga tegelev Tartu Mill AS ning aasta kasvuettevõte oli ehitusvaldkonnas tegutsev Rake AS.
Piirkondliku ettevõtte auhinna sai Lääne-Virumaa spaa-hotell-veekeskus Aqva Hotels OÜ. Nominentideks olid mullu Karja Pagariäri Saaremaalt ja Fellini Kohvik OÜ Viljandist.
Ka Hiiumaa ettevõtted on varasematel aastatel konkursil osalenud, kuid pole seni veel tiitlit pälvinud. Proovida tasuks siiski, seepärast märgakem ja tunnustagem meie maakonna tublisid ettevõtjaid!
Kategooriavõitjate hulgast valib Ettevõtluse auhinna üldvõitja žürii, mille liikmeteks on ülikoolide, ministeeriumite ja ettevõtlusringkondade esindajad.

ANNELY
TIKERPUU-KATTEL
SA Tuuru ettevõtluskonsultant

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411