Teisipäev, juuli 8, 2014
 

Ehk terve mõistus võidab

Käes on see, mille eest Hiiumaa haigla nõukogu liikmed ja peaarst Gennadi Aavik juba ammu hoiatasid. Kiirabiteenuse üleandmine PERHile viiski haigla pankroti veerele ja nüüd tuleb otsida lahendusi. Tõsi küll, pankrotti haigla vist ei saa minna, kuid finantsilises mõttes haigla jätkusuutlik enam pole.
Kiirabireformi kavandamise ajal ütles terviseameti juht Üllar Kaljumäe, et vaidlused kas liita Hiiu maakond Läänemaa ja Ida-Harjumaa kiirabipiirkonnaga kestsid viimase minutini ja otsus tehti lootuses, et konkurss toob kaasa ka uusi võimalusi – sõna sõnalt tsiteerides “elegantse lahenduse”.
“Hiiumaa mudel nende kandiliste reeglite sees ei leia õiget kohta,” ütles Kaljurand tollal.
Kuid ometi suruti väike ja meretagune haigla kandilistesse konkursireeglitesse.
Tookord ütles ka Hiiu maavanem Riho Rahuoja, et kui riiklikult hoitakse kiirabi- ja haiglateenuseid rangelt eraldi, siis Hiiumaal ei ole see mõistlik.
Kui Hiiumaa arstide konverentsil käis veel vaidlus, kas tegemist on rehepapluse või säästliku lahendusega, siis viimased kuus kuud on tõestanud, et viimane variant on õigem.
Suur PERH on küll kiirabiraha võrra rikkam, kuid Hiiumaa haigla vaesem ja eelarveaugu lappimiseks tuleb kusagilt raha leida.
Hiiu Leht loodab, et terve mõistus võidab ning Hiiumaa haigla saab jätkata nii üldhaiglateenuste kui kiirabiteenuse pakkujana.
8. juuli 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411