Reede, juuni 27, 2014
 

Päästjad käivad taas kodudes nõustamas

Lääne päästekeskuse Hiiumaa päästeosakond alustab 1. juulist taas kodukülastustega, et nõustada inimesi tuleohutuse teemal nende enda elupaigas.
Päästeameti andmetel on kõik tänavu traagiliselt lõppenud tulekahjud on aset leidnud inimeste kodudes. Selleks, et elamud oleksid tule eest kaitstud, aitavadki päästjad  individuaalse nõustamise kaudu mõista just oma elupaigas varitsevaid ohte, püüdes leida parimad lahendused ohtude ennetamiseks. Päästjad oskavad tähelepanu juhtida nii õigetele käitumisharjumustele kui jagada soovitusi, kuidas ja mida saab inimene oma lähedaste ja vara turvalisuse tagamiseks veel ära teha.
“Kodukülastuste eesmärk on aidata inimestel mõista tulega seonduvaid ohte nende kodus ja selle ümbruses, hinnata elektri- ja kütteseadmete korrashoidu, lahtise tule kasutamist, suitsuanduri vajalikkust, olemasolu ja töökorda,” selgitas Evelin Trink Lääne päästekeskusest.
Kodukülastusi viivad läbi kohalikud vabatahtlikud või kutselised päästjad ja päästeteenistujad. Nõustamisi tehakse 1. juulist 31. oktoobrini. Kodukülastuse läbiviijad tunneb ära päästeameti eraldusmärkidega riietuse ja hologrammiga punase töötõendi järgi, mille nõustaja esitab.
“Kodu tuleohutuks!” on päästeameti 2007. aastal ellu kutsutud nõustamisteenus, mille eesmärk muuta Eestimaa kodud tuleohutuks ja anda nõuandeid inimeste kodude tuleohutusalase seisukorra parandamiseks.
Päästeameti töötajad nõustavad sel aastal ligikaudu 10 000 majapidamises üle Eesti. Üks kodukülastus võtab aega ligikaudu 20 minutit.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411