Teisipäev, juuni 3, 2014
 

Ojala purjetab Volmeri tiimis

Reedel alanud regatil Nord Stream stardib 60jalasel jahil Petite Flamme Eesti tiim, mille meeskonna pani kokku kogenud purjetaja Alar Volmer.
Volmer läheb stardijoonele valitseva avamerepurjetamise ORC klassi 3. grupi Euroopa meistrina –  tiitli sai ta koos Pärnu Jahtklubi jahiga Sugar 2, mille kapteniks Mihkel Kosk.
Eesti tiimi tuumik on pärit jahilt Amserv (Grand Soleil 42R), mis on koos purjetanud viimased viis aastat, võtnud võite nii Eesti kui ka Soome avamerepurjetamise meistrivõistlustelt ning sai 2012.a Helsingis toimunud avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustel amatööride maailmameistri tiitli.
Eesti tiimi üheks võtmetegijaks on hiidlane Juss Ojala. Lisaks on Amservi jahi meeskonnast  kaasatud Kaarel Kruusmägi, Marek Harjak, Karl Vahtra ja Andres Rätsepp ning viis purjetajat Eero Panga meeskonnast purjekalt Reval Cafe. Moskvast liitub
tiimiga rahvusvahelise klassi meistersportlane, tuntud Tornaado ja Mikro purjetaja Jura Shuvalov.
Regatt algas reedel St. Peterburgist, kust starditi Helsingisse. Pühapäeval toimusid rajasõidud Helsingis ja eilsest algas regati pikim, 570miiline avameresõit Saksamaale Warnemündesse.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411