Reede, juuni 27, 2014
 

Noorseppade laagris kolm vaba kohta

Reedel, 11. juulil on Soera talumuuseumis Hiiumaal meeletu hulk Eestimaa seppasid. Nagu ikka, tulevad nad kaunistama ka Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangu laata.
Samal ajal, 7. kuni 13. juulini, kestab Hiiumaal viies noorseppade suvelaager. Laagri korraldaja ja sepatöö õpetaja Ain Jepišov ütles, et mõni koht on veel prii, 12 kohta on, neist 9 täidetud – nii on kolmel huvilisel noorel veel võimalus tulla ja sepatööd proovida.
Suurem osa laagrilistest pole varem sepatööd katsetanud, üks tüdruk käis laagris ka eelmisel aastal. Laagrisse on tulemas nii Hiiumaa kui mandri noori, nagu tavaks, ka Läti sõpruskooli õpilasi.
Ka seekord õpitakse sepatöö ABC-d, need, kes tulevad teist aastat, saavad ainult natuke keerukamad ülesanded. Õppetöö toimub Kärdla ühisgümnaasiumi sepikojas. Lätlastele, üks juhendaja ja kolm õpilast, pakuvad majutust Nõmme puhkemaja ja Prema Haus.
Noorseppade suvelaagri korraldab MTÜ Hiiumaa Käsitööselts. Jepišov, kes on seltsi liige ja suur sepatööhuviline, tunnistas, et korraks käis peast läbi mõte viienda laagri korraldamisest loobuda. Nii raske oli laagri korraldamiseks fondidest toetust saada. “Kõige raskem on raha taotleda kõigeks, mis seotud tehnikavaldkonnaga – see ei lähe erinevatele rahastajatele millegipärast peale,” nentis Jepišov. Õnneks toetas laagri korraldamist, tõsi küll vajalikust väiksema summaga, hasartmängumaksu nõukogu ja toitlustamise osas pani õla alla Hiiu vald. Ain Jepišov ütles, et teda üllatab, et samal ajal kurdetakse, et insenere on vähe ja noored tehnikavaldkonna vastu huvi ei tunne.       HRv

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411