Reede, juuni 27, 2014
 

Leiti unikaalne Vene allveelaev

Delfi kirjutab, et sukeldujad avastasid veeteede ameti võimalikke vrakikohti uurides Hiiumaa lähistelt unikaalse Esimese maailmasõja aegse Vene allveelaeva.
Sukeldumislaev Deep Explorer leidis möödunud nädalavahetusel vraki, mis oletatavasti on Vene keiserlik allveelaev Akula, mis ehitati 1906–1911 Balti laevatehases Kroonlinnas. Vraki leidnud Tanel Urmi sõnul oli see tollal üks parimaid oma klassi allveelaevu maailmas.
Vene konstruktori I. G. Bubnovi välja töötatud mudel on ainus omasugune ja seda loetakse esimeseks Venemaal väljatöötatud allveelaevatüübiks. Akula osales merelahingutes Läänemerel ja seda loetakse esimeseks torpeedorünnaku teinud vene allveelaevaks.
Siiani arvati, et Akulale sai tormisel merel saatuslikuks laeva tasakaalu mõjutanud meremiinide veeskamise seade. Vrakil on aga näha, et laeva esiosa on plahvatuses purustatud.
Oletatatakse, et allveelaev sõitis miini otsa. Plahvatuse tagajärjel purunes vöör ja laev vajus 30m sügavusele. Kõik 35 meeskonnaliiget hukkusid. DELFI/HL

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411