Teisipäev, juuni 17, 2014
 

KÜSK toetab sotsiaalset ettevõtlust

Kodanikuühiskonna sihtkapital (KÜSK) ootab septembris taas taotlusi neilt vabaühendustelt, kes on otsustanud mõnd ühiskonnas olulist vajadust/probleemi lahendama hakata kaupade või teenuste müügi abil ehk siis tegelema sotsiaalse ettevõtlusega. KÜSK on varemgi toetanud vabaühenduste võimekust omatulu teenimisel – andnud tuge nii äriplaani koostamiseks kui ka hiljem selle elluviimise alustamiseks.
Paljude sotsiaalse ettevõtlusega alustajate jaoks on esmaseks probleemiks see, kuidas oma teenuseid käivitada, kuna vajalike investeeringute tegemiseks esialgu finantse napib. Just siin ongi KÜSK appi tulnud ja tuleb seegi kord: toetatavate kulude hulgas võivad olla ka vahendite soetamine, samuti ehitusinvesteeringud – nõnda palju, kui toetuse summa eest, mis on 25 000 eurot, võimalik on. Juurde peab taotleja panema 10% oma raha, millest vähemalt pool peaks olema rahaline panus. Iga ühing saab lähtuda enda vajadusest, küsides toetust just selleks, milles hetkel king pigistab. Tingimuseks on vaid see,  et ärimudel hiljem ühiskondlikult olulisele probleemile leevendust tuues isetasuv oleks. Toetust saab küsida nii uue ideega alustamiseks kui juba hetkel toimivate ärimudelite edasiarendamiseks – laienemiseks nii geograafiliselt kui sihtrühmaliselt. Eelduseks on aga hästi läbi mõeldud äriplaan ning finantsprognoosid, mis peavad veenma, et pärast toetuse lõppemist on ühing võimeline jätkusuutlik olema.
KÜSK soovitab oma idee läbimõtlemisel ja äriplaani kirjapanemisel alustada külaskäigust maakondlikku arenduskeskusesse, kus vabaühendusi hea meelega nende tegemistes nõustatakse. Keskustes on olemas kompetents ka äriplaanide koostamisel abistamiseks  ja nende analüüsimiseks. Hiiumaa vabaühendusi julgustab KÜSK  pöörduma Hiiumaa arenduskeskusesse Tuuru. Kindlasti saavad ühendused keskusest abi ka projektiloogika läbimõtlemisel ning tutvumisel KÜSKi tingimuste ja taotlusvormidega, mis on koostatud just nõnda, et oleks abiks projekti detailsel läbimõtlemisel.  Lisaks soovitab KÜSK tutvuda veebilehel www.kysk.ee sotsiaalse ettevõtluse vooru tingimuste lehel materjaliga “abiks taotlejale”. Rubriigist “Huvitavat lugemist” leiab ka laiapõhjalise juhendmaterjali projektide koostamiseks ja seda mitte ainult KÜSKi projektidest lähtuvalt.
Lisainfot nii nõuetele taotleja kui taotluse kohta, samuti infopäevade kalendri leiab KÜSKi kodulehelt: http://www.kysk.ee/taotlusvoorud/se14. Taotlusi oodatakse 9. septembriks.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411