Teisipäev, mai 6, 2014
 

Vallavalitsus sai kriisiga hakkama

Katrin Sarapuu
Katrin Sarapuu
Lääne päästekeskuse Hiiumaa päästepiirkonna, Hiiu vallavalitsuse ühisõppuse jt ametkondade koostatud õnnetuse-
stsenaariumi järgi teatati 30. aprillil häirekeskusesse metsatulekahjust Hiiu valla Kanapeeksi külas.
Tuld läksid kustustama Hiiumaa päästekomandod.
Vallavalitsuse ametnikud ette ei teadnud, millist sündmuse käiku neil lahendama tuleb hakata. Pärast ülesande avalikustamist selgus, et Hiiu vallavalitsus peab evakueerima Koidma küla elanikud ja lahendama õppuse käigus tekkinud probleeme. Õppeülesande täitmiseks kutsuti kokku valla kriisikomisjon, käivitati staabitöö ja infovahetus.
Õppuse üldeesmärk oligi elanike ümberpaigutamine hädaolukorras, näiteks metsatulekahju puhul. Samuti testiti valla kriisikomisjoni ja operatiivteenistuste vahelist koostööd, vastutuse jaotumist ja infovahetust.
Tegevusi hindasid päästeameti Lääne päästekeskuse kriisireguleerimise büroo spetsialistid. Hiiu abivallavanem Katrin Sarapuu ütleb valla kodulehel, et tagasiside põhjal said vallavalitsuse liikmed ülesandega päris hästi hakkama. “Õppus oli meie valla kriisikomisjoni jaoks väga suur ja väärtuslik kogemus,” kinnitas Saarapuu.
Õppusel osalesid vallavanem Georg Linkov, kes ühtlasi oli valla kriisikomisjoni juht, abivallavanem Katrin Sarapuu, projektijuht Kaidi Nõmmerga, majandusosakonna juhataja Liili Eller, sotsiaaltöötaja Kairi Priit, Kärdla ÜG majandusjuhataja Ille Kivistu, vallasekretär Marin Vallikivi, vallavolikogu esimees Jaanus Valk, kes ühtlasi oli Kõrgessaare tuletõrjeseltsi meeskonnas, haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert, kaasa aitasid valla töötajad Sergei Trotski, Tarmo Kähr, Urmas Luuk, Volodimir Faifruk ja paljud teised.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411