Teisipäev, mai 6, 2014
 

Maret Sõmer MMil kuues

Margus Sõmer
Nädalavahetusel Väimelas peetud pranglimise maailmameistrivõistlustelt tõi Maret Sõmer Hiiumaale kuuenda koha.
“Jäin kohaga väga rahule, tulemusega võib-olla veidi vähem,” võttis Kärdla ühisgümnaasiumi 8.a klassi õpilane võistlustulemuse kokku.
Kogutud 19 684 punkti kohta ütles Sõmer, et väike varu ehk jäi, aga eelnevalt püstitatud eesmärk, vähemalt 19 500 punkti sai täidetud.
Õnnelik oli ka Maretit juhendajana saatnud isa, Emmaste põhikooli matemaatikaõpetaja Margus Sõmer: “Viimase korraga, just vahetult enne võistlusaja lõppu õnnestus tal teha ühel alal – kümnendmurdude lahutamises – suurepärane isiklik rekord 5441 punkti, mis oli selle ala parim tulemus nii neidude kui ka naiste arvestuses.”
Maailmameistriks tuli neidude arvestuses leedulanna Sandra Macijauskaitè 28 199 punktiga. Sealjuures jagasidki eestlased ning leedulased omavahel kõigi kuue võistlusklassi kuldmedalid.
Positiivselt ehk uue isikliku rekordiga lõppenud võistluseks Maret Sõmer eraldi ettevalmistust ei teinud. “Maakonnavõistluse ja maailmameistrivõistluste vahele jäi palju igasuguseid muid asju, millega tegeleda, näiteks Koolitantsu finaal ning esinemine Tartus Maa päeva konverentsil,” rääkis Maret, kes enne MMi jõudis vaid paaril-kolmel päeval harjutada.
Isa Margus selgitas, et pranglimises aastaringset treenimist ei toimugi. Kui mingi tase on saavutatud, on see võimalik taastada kuu-paari harjutamisega. Reeglina tehakse seda siis, kui algavad maakondlikud eelvõistlused.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411