Teisipäev, mai 27, 2014
 

Liigume, ikka liigume

erakogu
“Meie rühmas naised vahvad,/ parim osa eakast rahvast…” – nii laulame me iseenda kohta, sest, kes koera saba ikka kergitab. Ega meid keegi ei märkaks küll muidu, kui me ise end ei kiidaks, aga vahvad on meie naised tõepoolest. 18 aastat iga nädal võimelda nii, et selg märg ning kõik vaevused lihastest ja soontest välja aetud – see nõuab tahtejõudu ja tekitab ka vastupidavust. Tervisetõrkeid eirates ikka ja jälle trenni minna, enesetunde järgi parasjagu pingutades saab maikuus täis 18 aastat Kärdla eakate aeroobikaringi tööd. Mitmed praegused osalejad on võimelnud ringis algusest peale, paljudel on üle 15 aasta “ringitüdruku” staaži. Tore on, et sel aastal oleme saanud jälle kaks korda nädalas võimelda, nagu päris alguseski.
Juhendaja Lia Rosenberg on võtnud meid oma hoole alla. See on temast ütlemata tänuväärt. Annaksime talle vabariigi eripreemia selle eest, kui see meie võimuses oleks.
Meie rühm on viimasel ajal saanud päris populaarseks ja praegu on nimekirjas 29 liiget. Kui küsisin naistelt, mis toob neid võimlema, sain erinevaid vastuseid: tore seltskond, superhea juhendaja, hea enesetunde saavutamine, tervise paranemine jne. Juhendaja Lia ütleb, et tema jaoks on see imeline, kuidas vanurid kõik harjutused kaasa teevad ja püüavad. Igaühel tuleb välja küll erinevalt, noorematel jalg kergem, vanematel haigustest töntsim, nooremad painduvamad, vanematel luud rohkem lubjastunud, aga eks loodus teebki oma töö ja nii see peabki olema. Rühmas on naisi vanuses 62–82 aastat. Liikumine muusika järgi ja täie pingega aga teeb head kõigile.
Muret teeb praegu see, et porolooniribad, mis ise 15 aastat tagasi võimlemismattideks ostsime, jäävad vanaks. Osa on päris lõhki. Uute ostmiseks napib aga meiesugustel eurosid. Murrame pead koos ringijuhi Tiina Tikkaga, kust abi paluma minna. Korralikud matid on üsna kallid, õhukestest ja odavatest pole suurt abi. Ehk oskab kohalik omavalitsus head nõu anda? Vanurid ei taha kerjata, kuid palja põranda peal on kehv pikali olla.
Sellega oleme juba harjunud, et kultuurimajas duši all käimise võimalust pole, läheme higisena ruttu-ruttu pärast treeningut koju pesema.
Aga jah, niisuguseid vahvaid naisi on hiiu inglite seas.
EHA REMMELKOOR
Kärdla eakate aeroobikarühma liige

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411