Teisipäev, mai 13, 2014
 

Kunstmuruväljak juba kasutuses

| Hiiu Leht
Kuigi Kärdla kunstmuruväljaku valmimistähtaeg on alles juunis ja tööd loodetakse lõpetada juba sel kuul, on plats juba praegu aktiivselt kasutuses. Näiteks eelmisel nädalal alustas seal jalgpallitrenne 23 (!) viie- kuni kaheksaaastast last.
Kunstmuruga jalgpalliväljak, mida saare vutimängijad pikalt oodanud, on lõpuks reaalsus ning kui seni said jalgpallurid trenni teha vaid Kärdla linnastaadionil, siis nüüd on selleks ka alternatiivne koht. Teine väljak on vajalik mitmel põhjusel. Esiteks mängitakse Eesti kliimas hooaja algul ja lõpus st kevadel-sügisel kunstmuruväljakutel. Teiseks pärssis väiksem kunstmurukattel mängimise kogemus hiidlaste mänguosavust. Vutimängija ju teab, et pall käitub kunstmurul teistmoodi ja nüüd on Hiiumaa jalgpallureil võimalus ka selle kattega rohkem sõbraks saada.
Tõsi, ka Emmastes on kunstmuruväljak, ent mõõtmetelt sobib see vaid lastele, praegugi toimuvad seal Emmaste lasteaia jalgpallitrennid.
Oluline on vähendada ka Kärdla staadioni muruväljaku kasutuskoormust, et selle kvaliteet võimaldaks Eesti MV sarja mängude läbiviimist. Lisaks on jalgpallimängijate arv viimasel paaril aastal hoogsalt kasvanud. Näiteks Euroopa päeva eelõhtul oli meeste trennis 26 mängijat, MTÜ Hiiumaa Jalgpall koondab aga juba üle 200 liikme.
Murukate sai paika aprillis, väravad pandi kokku ja viidi väljakule 1. mail. Nüüd on kunstmurustaadion treeninguteks avatud, kuid tööd veel lõppenud pole. Palli aitab väljaku piires hoida külgedelt 4 m ja otstest 7 m kõrgune aed, kuid puudu on veel pallipüüdmisvõrk. Lisaks on vaja kinnitada pallipüüdmisvõrgu  toestus ja väljaku ümber rajada haljastus.
44×25 m väljak rajati Nuutri tänav 21 asuva Mängude maja krundile. Mullu sügisel tegi ehitaja, OÜ Hiiu Teed, ära pinnasetööd, paigaldas aiapostide alused, valgustuskaablid ja valgustuspostide alused. 10. jaanuari Hiiu Lehes kinnitas töödejuhataja Aivar Tammeveski, et nemad on oma osa väljaku ehituses lõpetanud. “Jalgpalliliidu esindaja vaatas üle ja ütles, et alus oli väga hea,” teatas  Tammeveski ja kiitis ka ise oma meeste tööd.
Murukate paigaldati spetsiaalse liimiga. Kuna külmad ilmad – küll hilinenult, aga siiski – saabusid, tuli töö vahepeal seisma jätta. “Paigaldaja ei julgenud nii madalate temperatuuridega tööd ette võtta, sest ei saanud siis sellele garantiid anda,” selgitas MTÜ Hiiumaa Jalgpall juhatuse liige Kaupo Valting.
Töö tellis Kärdla linnavalitsus, kogumaksumuseks oli 60 000 eurot. Ehitustöödeks eraldas MTÜ Hiidlaste Koostöökogu linnale 16 000 eurot LEADER-programmi toetusraha. Lisaks laekus 20 000 eurot riigieelarvest. Uue murukattega toetas valda Eesti Jalgpalli liit. Hiiu vallavanem Georg Linkov, kes ise mängib Kärdla Linnameeskonnas, tänas Hiiumaa jalgpallisõprade nimel abi eest Tõnu Sirelit, Aivar Pohlakut ja eriti Targo Kaldoja jalgpalliliidust.
Eelkõige on uus väljak koht, kus Kärdla ühisgümnaasiumi jalgpallitreener Jaanika Küttim treeninggruppe juhendab, kuid seda saavad kasutada ka Kärdla Linnameeskond, MTÜ Hiiumaa Jalgpall, Hiiu vald ja Eesti Jalgpalli liit. Väljakut hakkavad kasutama ka teiste alade sportlased, seega kujuneb selle koormus väga suureks.
Lisanduvad ka uued treeninggrupid. Eelmisel nädalal alustas jalgpallitrenne 23 last, kelle abitreenerina on ametis Rando Suuster. “Väärt abiline!” kiitis teda treener Küttim.
Linkov leiab, et jalgpalli populaarsuse kasv Hiiumaal sunnib juba lähiaastatel uusi sihte seadma: “Hetkeseis näitab, et tulevikus on vajadus täismõõtmetega kunstmurustaadioni järele.” Põhjuseks, et staadioni jalgpalliväljaku koormus on juba üsna suur ja see on korras vaid tänu igapäevasele tublile hooldusele. Selle eest ütles Linkov suure tänu Jaan Kallismale ja Illar Pikale, kes aastaid staadionit heas korras hoidnud.
Samas ei mõelda vaid jalgpallimängu võimaluste loomisele ja vallal on plaane ka Nuutri tänava spordikompleksi arendamiseks. Kavas on renoveerida korvpalliplats – praegu otsitaksegi rahastust, et ka kossumängijate trennitingimusi parandada. Lisaks on plaanis teha korda Valli tänava korvpalliplats. Nuutri tänavale aga planeeritakse tulevikus suurt spordihalli, tänu millele paranevad mitmete spordialade harrastajate treenimisvõimalused.

Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411