Laupäev, mai 3, 2014
 

Koolidele kingiti raamat NATOst

Helja Kaptein
Aprillis alustas Eesti NATO ühing kuuajalist raamaturetke, et tutvustada Eesti NATOga liitumise lugu.
Raamatut tutvustati igas maakonnakeskuses ja Hiiumaale jõuti möödunud teisipäeval.
Hiiu maavalitsuse saali oli kogunenud koolide esindajaid. Maavalitsuse sotsiaal- ja kulturiosakonna juhataja Ermo Mäeots ütles, et Hiiumaa on küll turvaline paik, aga praegune rahvusvaheline olukord ja eelkõige Ukraina kriis on tõstnud ka siin huvi riigikaitse ja NATO vastu.
Ülevaate 65aastasest NATOst ja selle tähtsamatest tegemistest andis Mariita Mattiisen Eesti NATO ühingust. Ta selgitas, et raamat on ajaloohuvilistele, aga nii õpetajale kui õpilasele kasutamiseks ka ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides.
Loengu riigikaitsest pidas kaitseressursside ameti peaspetsialist ja riigikaitseõpetaja Janno Isat, kes kinnitas kui oluline on koolides sisse viia riigikaitseõpetus. “Riigikaitseõpetus sisaldab endas väärtuskasvatust ja hoiakuid ning annab noortele ka praktilisi teadmisi,” ütles Isat.
Iga kool sai kingituseks ühe signeeritud raamatu “Eesti NATO lugu. 1991–2004”.
Raamat kätkeb mälestusi Eesti NATOga liitumisest, sisaldab dokumente ja fotosid. Sõna saavad poliitikud, diplomaadid, riigiametnikud ja kaitseväelased. Saatesõna  kirjutas president Toomas Hendrik Ilves, tervituse USA tollane president George W. Bush.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411