Reede, mai 16, 2014
 

Kes peseb hiidlaste musta pesu?

Harda Roosna
Lõpuks ometi on selge, kes iga päev hiidlaste musta pesu peseb – saare ainukese pesumaja omanik OÜ Laidu Haldus.
Ettevõtte juhatuse liige Kristhel Pink ütles, et ettevõtte omanikele kuuluvad nii Hiiumaa Selveri kui Vabaduse tänava pesumaja, mis samas majas tegutsenud juba nõukogude ajast. Mullu aprillis asutatud ettevõte Vabaduse tänava pesumajas siiski teenuseid pakkunud pole. “Lihtsalt ühele meie firma omanikule kuulub ka Vabaduse pesumaja,” selgitas Pink.
Vabaduse pesumaja on suletud ajutiselt, kuna ruumid ja masinad on vanad ning vajavad hädasti remonti. Tulevikus tahetakse seal teha remonti, et kliente saaks vastu võtta viisakamates tingimustes. Lisaks on planeeritud välja vahetada osa tehnikast.
Praegu pakutakse teenuseid ainult Hiiumaa Selveri pesumajas, mille ettevõte seniselt omanikult OÜ-lt Lumiden ära ostis. Pink selgitas, et endine omanik oli otsustanud oma tegevuse siinkandis lõpetada. “Kuna oleme Hiiumaaga tihedalt seotud, oli ostu eesmärgiks, et hiidlaste jaoks säiliks vajadustele ja soovidele vastav kvaliteetne pesuteenus,” ütles Kristhel Pink.
Äriregistri andmetel kuulub ettevõtte juhatusse ka Tarvi Pink.
Selveri pesumaja pakub kõiki pesuteenuseid, sh ka riiete keemilist pesu. Lisaks on võimalus kasutada selvepesu ja iseteenindusena pesu kuivatada.
Teenuste hinnad on viimase aasta jooksul pisut tõusnud, kui Kristhel Pink kinnitas, et mitte märkimisväärselt. Põhjuseks uuemate masinate ja pesuvahendite soetamine.
Pesu saab pesumajas nii pesta lasta kui ise pesta-kuivatada, viimane valik on märksa soodsam. Ka on Selveri kliendikaardiga hinnad tavalisest odavamad.
“Klientidega on ikka nii, et alati võiks rohkem olla,” ütles Kristhel Pink. Kliente on ettevõttele lisanud näiteks koostöö Hiiu vallaga, mille algatusel doteeritakse vähekindlustatud isikute pesupesemist Selveri pesumajas.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411