Teisipäev, mai 6, 2014
 

Kärdla, ärka!

Miks Kärdlas on nii vähe talgukohti? Vaid kuus hakkajat käsitööseltsi liiget Vabarikuväljakul, Tõnu Soobi vabavaratalgud ja muuseumi digitalgud.
Rahvast on Kärdlas ju palju ja ühiselt annaks ehk nii mõndagi ära teha ka linnaruumis? Ei pea ju alati ootama, et linnavalitsus tulgu ja tehku ja korrastagu.
Tallinnas hakkavad linnaasumid tasapisi ärkama. Näiteks tänavu olid suured talgud Lasnamäel. Kalamaja kant, Kassisaba, Nõmme ja mitmed teised ajavad juba ammu koos oma eluruumi parendamise asju.
Kärdlas on tore näha, et viimasel ajal on nii mitmessegi seni tühjalt seisnud majja taas elu tekkimas – koristatakse, sätitakse, ehitatakse.
Oma tänava heakorratalgud oleks üks tore koht, kus nii senised kui uusasukad omavahel tuttavaks võiks saada. Ja kui tänav niigi korras, saaks ehk minna uutele tulijatele appi näiteks õue koristama.
Talgud pole mingil juhul seesama, mis oli leninlik laupäevak – see on meie vabatahtlik võimalus teha midagi ise ära oma kodu heaks. Ja talguõhtu väsimus on erilise laenguga ja mõnusalt magusvalus.
Uskuge, kohvilähkrid, seda tasub omal nahal proovida!

6. mail 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411