Reede, mai 9, 2014
 

Euroopa toetab loopealsete taastamist

Keskkonnaameti esitatud projekt “Elu alvaritele” sai Euroopa Komisjonilt 3,7 miljonit eurot Eesti loopealsete taastamiseks ja karjatamise taasalustamiseks Saaremaal, Muhus, Hiiumaal, Läänemaal ja Pärnumaal. Taastatavatest aladest ligi 500 ha asub Hiiumaal.
Projekti “Elu alvaritele” (“LIFE to alvars”) eesmärgiks on taastada 2500 ha alvareid ehk loopealseid  ning luua eelnimetatud piirkondades karjatamise taasalustamiseks sobilikud tingimused. Samuti tutvustatakse loopealsete väärtusi nii kohalikele kui külalistele.
Loopealsed ehk kadakased karjamaad on õhukese mullaga liigirikkad rohumaad, mille teke ja säilimine sõltub inimtegevusest. Rohumaad hoiab avatuna nende iga-aastane karjatamine ja see loob soodsad tingimused suure hulga erinevate taimede (sh käpaliste) kasvuks.
Projektiga alustatakse tänavu oktoobris, mil amet korraldab Kärdlas infopäeva, kus tutvustatakse kõigile huvilistele projektis osalemise tingimusi.
Praeguseks on projektis osalemiseks oma nõusoleku andnud ligi 300 maaüksuse omanikud. Ootame projektis osalema firmasid, MTÜsid ja eraisikuid, kel on huvi karjatada loopealsetel loomi pakkudes loopealsete taastamise teenust. Ennekõike on oodatud ühendust võtma projektialadele jäävate maaüksuste omanikud, kes pole seni projektis osalemiseks nõusolekut andnud. Need, kellel maa kasutamiseks leping sõlmitud, võivad lepingu projekti tööde teostamiseks sõlmida juba selle aasta sügisel.
Projekti juhib keskkonnaamet, kaaspartneriteks on Tartu ülikool, Eesti Maaülikool ja Pärandkoosluste Kaitse ühing.
Projekti raames taastatavate alade kaartidega saab tutvuda keskkonnaameti kodulehel aadressil: www.keskkonnaamet.ee/keskkonnakaitse/looduskaitse-3/pool-looduslikud-kooslused-2/
Lisainfo annely.reinloo@keskkonnaamet.ee.

Annely Reinloo
projekti “Elu alvaritele” koordinaator

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411