Reede, mai 9, 2014
 

Aasta ema asemele aasta isa

Tänavu Kärdla linna aasta ema ei valita ja 12 aastat kestnud traditsioon katkeb. Tänavu esimest aastat kavatsevad Hiiumaa naiskodukaitsjad novembris, isadepäeval valida ja tunnustada aasta isa.
Linna haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert ütles, et tema andmetel valis aasta ema õpilasesindus ja enam nad seda ei tee.
Kärdla kooli huvijuht Liisa Vals ütles, et siiani oli aasta ema valimine Kärdla linna organiseerida ja kaasa lõi ka kooli õpilasesindus. Tema sõnul otsustati Kärdla linna ja Kõrgessaare valla ühinemisel, et valla aasta ema ei valita. Ära jääb ka Kärdla emadepäeva kontsert, sest “selleks aastaks ei suudetud kontserdile leida kontseptsiooni”. “Järgmisel aastal võtame uued sihid ja plaanid juba aasta alguses,” ütles Vals.
Liibert ütles, et aasta ema valimine asendatakse Hiiu valla aasta pere valimisega, mis on kavas novembri esimeses pooles. Tunnustatava pere statuut on veel väljatöötamisel.
Seni aasta emana tunnustatud on Rita Lepland, Ille Savioja, Biruta Tuulik, Katrin Maanas, Elle Üksik, Lili Käär, Lia Prigoda, Merike Liik, Aivi Telvik, Maire Kallisma, Anu Saue ja Kersti Lüsi.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411