Reede, mai 9, 2014
 

14. turismikataloog õhem ja perekesksem

Liina Siniveer | Hiiu Leht
Kolmapäeval Orjaku külamajas esitletud uut Hiiumaa turismikataloogi on hea kaasa võtta, sest see on õhem – tavapärase 64 asemel 52 lehekülge.
“Selleks, et inimesel, kes kataloogi saab või ostab, oleks seda lihtsam kaasas kanda ning see võtaks vähem ruumi,” selgitas kataloogi toimetaja, Hiiumaa turismiliidu juhataja Merike Randma.
Kuna tänavune aasta on EASi turismiarenduskeskuse poolt kuulutatud pereturismi aastaks, keskendub sellele ka uus kataloog – kaks läbivat teemat on lapsemeelsus ja merelisus. Seda, et kataloogis on aukohal lapsed, on näha juba kaanepildist, kus ilutseb Tuuli Tammla foto võrkkiiges mõnulevatest lastest.
Tervitussõnad kataloogi soetajale ütleb Eesti presidendi abikaasa Evelin Ilves. Kohe algul tutvustatakse, kuidas saarele tulla ja siin edasi liigelda. Oma arvamust Hiiumaast jagavad viis tuntud ja saarega seotud inimest, saab lugeda saare vaatamisväärsustest, MTÜ Hiiukala annab ülevaate, kuidas ja millist kala püüda, samuti jagatakse häid nõuandeid titeteoks. Kataloogi keskseks looks on Toomas Kokovkini ülevaade Hiiumaa sadamate võimalustest. Leiab kohaliku toidu retsepte, kümneaastaseks saanud Hiiu Folgi infolehe, ülevaate Käina spordikeskuse võimalustest, saare arstiabist ja taastusravikeskuse teenustest, kultuurisündmusi ja värvikireva lastelehe, mille autoriks keegi Kojanarr.
Tänavuse kataloogiga saab kaasa ka Hiiumaa visiitkaardi, mille ühel poolel maakonnaportaali aadress ning teisel QR-kood, mis viib kataloogi veebiversioonini.
Kui varasematel aastatel oli kataloogi vahel suur ja täpne kaart, siis tänavu andis turismiliit Toivo Saue koostatud Hiiumaa turismikaardi välja eraldi ja kataloogi kaardile läheneti mänguliselt – lisatud kaart on kunstniku kätetöö ning näeb välja lõbus ja värviline. Kojanarri varjunime all tegutseva disaineri koostatud kaardilt leiab marja- ja seenekohti, paiku, kus näeb lambaid ja kus hobuseid, kalu, kellega võib meres kohtuda ning ka seda, kust saab osta kohalikku toodangut või osta/maitsta kohalikku toitu.
Kataloogis reklaamib end üle 80 ettevõtte, lisaks on toodud 17 giidi/reisijuhti kontaktid. “Tänu reklaamiostjatele meie kataloogi ilmumine üldse teoks saabki,” kinnitas Randma.
Kataloogi andis välja Hiiumaa turismiliit, teist aastat toimetas seda Merike Randma. Kujundas OÜ Imago, trükkis AS Reusner. Kataloogi trükiarv on natuke väiksem kui eelmistel aastatel. Sel nädalal jõudis see Hiiumaa kaupluste, käsitööpoodide, muuseumi ja turismiinfopunkti lettidele, järgmisest nädalast ka mandrimaale.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411