Teisipäev, aprill 8, 2014
 

Võimalus parandada lastega perede elutingimusi

Eilsest avanes hajaasustuse programmi tänavune taotlusvoor. Programmist toetatakse vee- ja kanalisatsioonisüsteemide, juurdepääsuteede ja autonoomsete elektrisüsteemide rajamist lastega peredele.
Projekti maksimaalne toetus ühe majapidamise kohta on 6500 eurot.
Taotleja ja kaastaotleja rahaline oma- ja kaasfinantseering abikõlblike kulude osas peab olema vähemalt kolmandik ning toetus ei saa olla suurem kui 2/3 projekti üldmaksumusest.
Maksimaalse toetussumma arvutamisel võetakse arvesse ka aastatel 2008–2012 hajaasustuse veeprogrammist saadud toetuse summa.
Hiiumaal saavad toetust taotleda Käina, Pühalepa ja Hiiu valla hajaasustuses asuvate majapidamiste alalised elanikud. Taotlusi võetakse vastu omavalitsustes ja viimane tähtaeg on 9. juuni.
Lisainfo www.eas.ee, www.hiiu.maavalitsus.ee ja kohalikest omavalitsustest.
Ka mullu osalesid programmis kõik Hiiumaa omavalitsused. Programmi toel said veeühenduse 14 ja kanalisatsiooni 16 saarel elavat lastega peret, samuti rajati juurdepääsutee nelja pere jaoks.
Kogu Eestis osales programmis 125 omavalitsust ja esitati 719 projektitaotlust. 356 peret said veeühenduse, kanalisatsioonisüsteeme rajati 304 ja juurdepääsuteid 75 kodu juurde, autonoomse elektrisüsteemi sai 4 peret.
Rahastatud projektide kogumaht oli 3 miljonit eurot, sellest riigipoolne toetus 992 000 eurot, omavalitsused panustasid teist sama palju ning toetusesaajate omafinantseering oli üle miljoni euro.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411