Reede, aprill 11, 2014
 

TIK avab Pritsumaja uksed

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kuu aja pärast saab valmis Pritsumajas asuva Hiiumaa turismiinfokeskuse suurremont – avamiskuupäevaks on 15. mai.
“Avame siis, kui on turismihooaja ametlik avamine,” kinnitas turisminfokeskust (TIK) haldava SA Tuuru juhataja Kristjan Arunurm.
Tema sõnul on ehitaja, Harri Tammsalu firma OÜ ERJ Teenused töödega graafikus. Ainult tellitud mööblit ei jõuta päris alguseks valmis. Põhjuseks, et ehitusprojekti tuli teha väike muudatus.
Nimelt ilmes tööde käigus, et tuulekoda, mis algselt oli kavas lammutada, on hoone osa üsna algusest peale ja muinsuskaitse soovis, et see säilitataks. Üks suur riiul aga oli planeeritud nii, et tuulekoda ja sellesse seestpoolt viivat ust selles seinas pole.
Senisest tuulekojast uude TIKi enam ei pääse, selle asemel on külastajaile avatud selle kõrval oleva voolikute kuivatamiseks ehitatud torni kahe poolega uksed.
Praegu soojustatakse veel eeskoda, ehitatakse pritsumaja ja endist kuuri ühendavat klaasgaleriid, paigaldamata on õhksoojuspump, valmis on kuurimajas asuvad tualetid, ladu ja koosolekuruum.
Ülejäänud hooneosad on majaomaniku, Hiiu maakonna tuletõrjeühingu, korrastada. Hoones rentnikuna tegutsev TIK remontis vaid nende kasutusse jäävad ruumid.
Remonditööd maksavad 106 000 eurot ja neid rahastas EASi turismiinfo jaotuskanalite toetusmeede.
Avatud uste päev
Keskuse juhataja Heleri Uus ütles, et 15. mail on TIKis avatud uste päev, kuhu oodatakse kõiki huvilisi.
Värskes TIKis hakkavad maikuust tööle juhataja ja hooajatöötaja Eliise Mänd.
“Keskuse infopool toimib endiselt ja läheb järjest paremaks, kuna minul on eelmise aasta kogemus ja suvetöötajal samuti,” lisas Uus.
Veel märkis ta, et saab Hiiumaa turismiettevõtjatega aina rohkem tuttavaks ja tänu sellele liigub paremini ka info, mida turistidele jagada.
TIKil on plaanis ka mõned uued trükised ja mai alguseks peaks ilmuma turismiliidu värske “Hiiumaa turismikataloog”.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411