Teisipäev, aprill 1, 2014
 

Nööbist kinni

Hiiu Lehele helistas üks lugeja, kes ostis Kärdlas vana maja ja avastas nüüd, et see asub miljööväärtuslikul alal*. Ta küsis, et kui ta tahab oma majale remonti teha, näiteks aknaid või välisvoodrit vahetada, kas miljööväärtuslikul alal kehtivad mingid piirangud.
Hiiu valla ehituase peaspetsialist Riho Tartu: “Väga asjalik küsimus, kuigi ma ei saa aru, miks selle pärast oli vaja toimetust häirida. Vallavalitsuses on ka telefonid ja e-postkastid olemas. Vastuseks saadan Kärdla üldplaneeringu seletuskirja viienda peatüki, kus määratletakse miljööväärtuslikul alal kehtivad piirangud.** Piirangutest mittehoolijaile oleme sunnitud häbi-häbi ja ettekirjutusi tegema.”
*Kärdla linna miljööväärtuslik ala on nn vana Kärdla ehk vana vabrikuasula, mis paikneb Pika tänava piirkonnas ja Vabriku väljaku kandis ehk Vabaduse, Tiigi, Lepiku, Aia, Nõmme, Kopli, Pikk, Kalamaja, Valli, Kalda, Rookopli, Rootsi, Kraavi, Sadama, Uus ja Põllu tn ning Vabriku- ja Keskväljak. ** Hiiu Leht jätab selle pika teksti avaldamata, lootuses, et iga majaomanik võtab ise ühendust Riho Tartuga tel 463 6090 või 523 1825.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411