Teisipäev, aprill 29, 2014
 

Kuulikodu aitas 82 looma

Annika Lepp
MTÜ Kuulikodu on Swedbanki annetuskeskkonna projekti “Aita tasuda loomade raviarveid” kaudu aidanud 82 Hiiumaa kassi ja koera.
Mullu juunist on annetajad ja Swedbank, sh ka preemiapunktide kaudu, toetanud igakuiselt Kuulikodu tegevust.
Projekti kaudu on praeguseks aidatud Hiiumaa omanikuta ja väheste võimalustega perekondade kasse ja koeri, sh ka Kuulikodu varjupaigas elavaid püsielanikke. Tasutud on nii operatsioonide, sh steriliseerimiste, ravimite, tarvikute, vaktsineerimiste, parasiiditõrje kui transpordi eest.
Igal loomaomanikul on kohustus hoolitseda oma lemmikloomade tervise eest; steriliseerimine on parim võimalus ära hoida soovimatute järglaste sünd loomade elu ja tervist kahjustamata.
Nõustamiste käigus on loomaomanikud saanud teavet loomade tervise, liigiomase käitumise ja sekkumisvõimaluste kohta ja seejuures tasunud raviarveid ka ise.
Täname Hiiumaa loomaarste, veterinaarkeskust ja kõiki vabatahtlikke, kes on tegelenud info kogumise, nõustamise, loomade püüdmise, transpordi, ravimise ja taastusraviga.
Kuulikodu eestvedaja Kadri Taperson ütles, et eelkõige tänavad nad kõiki annetajaid, Swedbanki annetuskeskkonda ja Heateo sihtasutust, tänu millele on MTÜ Kuulikodu eelarve märkimisväärselt suurenenud ja on saadud aidata rohkem loomi kui eelnevatel tegutsemisaastatel.
MTÜ Kuulikodu asutati 2005. aastal ja seni tegeles see peamiselt hädasolevate loomade otsese abistamisega, sh pidades eravarjupaika, käigus on hoitud info- ja nõustamistelefoni, sekkutud loomakaitsejuhtumitesse, vahendatud infot eksinud ja kadunud loomade kohta, ennetustegevusega ja ka koolitustega.
Sellel aastal jätkab Kuulikodu info vastuvõtmist ainult meili teel. Eravarjupaika enam uusi loomi vastu ei võeta; ravi- ja toiduarvete tasumine jätkub annetajate toel võimaluste piires. Kuulikodu tegevuste kohta saab jooksvalt infot avalikult leheküljelt www.facebook.com/kuulikodu.
Swedbanki annetuskeskkonna projektile “Aitame tasuda loomade raviarved” saab annetusi teha kuni 31. maini. https://www.swedbank.ee/about/support/donate/projects

KADRI TAPERSON
MTÜ Kuulikodu

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411