Teisipäev, aprill 29, 2014
 

Heast koolist peab rääkima

Praegu veel jagub Kärdla kooli abituriente, aga juba praegu ütleb koolijuht, et 2016. aastal on gümnaasiumiosas õpilasi alla saja.
Ministeeriumiga sõlmitud riigigümnaasiumi leping on Hiiu vallal taskus – see annab kindluse, et keskharidust antakse saarel ka siis, kui gümnaasiumiosas õpilasi vähem kui gümnaasiumi pidamiseks vaja. Saame ju ka viidata meie erilisele saarelisele olukorrale, mis teeb linnagümnaasiumi vahet sõitmise lastele keeruliseks ja vanematele kulukaks.
Koolijuht Ivo Eesmaa ütles, et gümnaasiumiõpilaste arv on prognoosimatu ja sõltub sellest, kuidas käituvad Emmaste ja Käina põhikoolilõpetajad. Kas Kärdla kool on haridustee jätkamisel nende valik või lähevad nad mandrile õppima? Võib ehk järeldada, et Palade ja Lauka koolilõpetajate esmane valik on Kärdla kool, aga kas teadmatusega peaks leppima?
Kärdla koolil pole ju häbeneda midagi – tulemused on aasta-aastalt aina paremad. Seepärast soovitab Hiiu Leht koolijuhil kasvõi koos kolleegidega minna Käina ja Emmaste kooliperega kohtuma, et õpilaste-õpetajate-lapsevanemate küsimustele vastata ja oma head kooli reklaamida.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411