Teisipäev, aprill 29, 2014
 

Gümnaasiumilõpetajate arv veel püsib

Helja Kaptein
Kui Eesti maapiirkondades gümnaasiumiõpilaste arv aina väheneb, siis Hiiumaal on tänavu gümnaasiumilõpetajaid sama palju kui kümme aastat tagasi.
Kuigi õpilaste koguarv saare koolides väheneb, pole see veel gümnaasiumilõpetajate arvu muutnud. Hiiumaal hakkab gümnaasiumi lõpueksameid tegema tänavu 73 abiturienti – Kärdla ühisgümnaasiumis lõpetab 35 päevases õppes ja 7 kaugõppes õppijat, Käina gümnaasiumis 31. See on pisut enamgi kui kümme aastat tagasi. Siis lõpetas Kärdla koolis 52 ja Käina gümnaasiumi 18 õpilast – ikka kokku 70. Ka kaks aastat tagasi olid numbrid üsna sarnased: 52 ja 16, kokku 68.
Praegu tegutseb saarel veel kaks gümnaasiumi, aga Käina kool mullu enam kümnendat klassi ei avanud. Osaliselt tänu sellele on Kärdla ühisgümnaasiumis kahe aasta pärast lõpetamas jälle suurem lend – praegu õpib kahes kümnendas klassis kokku 45 õpilast, neist kuus tuli Käina koolist.
Direktor Ivo Eesmaa ütles, et gümnaasiumiosa õpilaste arvu on raske ette prognoosida eellkõige sellepärast, et pole teada, millise kooli valivad Emmaste ja Käina põhikooli lõpetajad. “Kärdla kooli põhikooliosa lõpetajad, kel gümnaasiumisse asja, on eelistanud oma kooli, eriti just kiitusega lõpetajad,” kinnitas koolijuht.
Ühes on Eesmaa veendunud – 2016. aastal, kui saarel avatakse riigigümnaasium, langeb kogu gümnaasiumiosa õpilaste arv alla saja.
Reedel lustisid Kärdla kooli abituriendid eksamite-eelsel tutipeol. Linnapargis peeti aktus, kus koos kogu koolipere, ning seejärel sõitsid abituriendid õhupallidega ehitud autodel ringtee ääres seisva mälestussamba Kivi-Jüri juurde, et teha talle üks korralik peapesu.
Lustimiseks aega palju enam pole – juba homme on esimene eksam – eesti keel. Tänavu esimest aastat peavad kõik gümnaasiumilõpetajad sooritama eesti keele, matemaatika ja võõrkeele riigieksami, gümnaasiumi koolieksami ja õpilasuurimuse või praktilise töö.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411