Teisipäev, aprill 8, 2014
 

Comenius toetab toredaid asju

erakogu
Kärdla ühisgümnaasiumis tegeldakse jätkuvalt  Comeniuse projektidega “Kirjandus otseeetris” (Literature Live) ja “Minu rahvarõivad” (My National Costume).
Veebruaris korraldatud konverentsil esitlesid õpilased mõlema projekti käigus valminud töid. Kuivõrd projektidesse on kaasatud õpilasi kõigist kooliastmetest, oli esinejaid algklassidest gümnaasiumini. Sügisestel projektikohtumistel Slovakkias ja Itaalias käinud õpilased jagasid reisimuljeid ning näitasid välismaal Eesti tutvustamiseks kasutatud esitlusi ja videoid. Esitlustena olid kokku võetud ka muljed “Kirjandus otseeetris” raames toimunud detsembrikuiselt kohtumiselt kirjanik Andrus Kivirähkiga.
6. klassi õpilased andsid ülevaate kohtumisest kirjanik Mika Keräneniga ja lugesid ette endaloodud muinasjutte.
3. klassi õpilased rääkisid, mida nad olid projektis “Minu rahvarõivad” osaledes teada saanud Hiiumaa rahvarõivaste kohta.
Veebruari lõpus osalesid Kärdla ühisgümnaasiumi esindajatena Vilniuses “Kirjandus otseeetris” projektikohtumisel gümnasistid Monika Vana, Anar Ivanov, Lauri Valdmann ja Adele Vaks ning õpetajad Milvi Tikka, Diana Liivat, Ain Jepišov ja Tõnu Soop. Tutvustasime projekti tegevusi, käisime muuseumides Leedu kultuuri ja ajalooga tutvumas ja suhtlesime rahvusvahelise seltskonnaga. Peale meie olid Vilniuses veel Saksamaa, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Rumeenia ja Itaalia kooliõpilased ning õpetajad.
Kuna viibisime Vilniuses just vabariigi aastapäeva ajal, tutvustasime lühikese videoga Eestit, andsime ülevaate Andrus Kivirähki elust ja loomingust ning kohtumisest temaga. Samasugused esitlused olid ette valmistanud ka teiste riikide esindajad, kes samamoodi oma kodukoha kuulsate kirjanikega kohtumisi korraldavad.
Vilniuses kohtusime ka Leedus elava Ameerika poeedi Kerry Shawn Keysiga, kes rääkis oma elu- ja loominguteest, esitas enda luulet ja vastas kuulajate küsimustele.
Programmi kuulusid veel erinevate muuseumide külastused nii Kaunases kui Vilniuses, käisime Molétai observatooriumis ja etnokosmoloogia muuseumis, Euroopa geograafilises keskpunktis ja nägime Vilniuse kaunist vanalinna. Reisil leidsime palju uusi tuttavaid ja kogesime leedulaste külalislahkust. Seda saime tunda nii hotellis kui peredes, kuhu meid majutati, aga ka projektipartnerite koolis, kus meid vastu võeti ja meile projekti lõpupidu korraldati.
Projektid jätkuvad endise hooga ning igas eas õpilased saavad selle käigus uusi teadmisi ja kogemusi. Juba on toimunud kohtumised kirjanike Jürgen Rooste, Birk Rohelennu, Jan Kausi ja Mihkel Rauaga. Koos teeme plaane järgmisteks reisideks, tutvume Eesti kirjanike, rahvarõivaste ja kõige juurdekuuluvaga, et siis neid ka teiste maade õpilastele tutvustada.
Kõiki neid toredaid reise ja huvitavaid ettevõtmisi rahastab sihtasutuse Archimedes programm Comenius.

ADELE VAKS
Kärdla ÜG 11. klassi õpilane

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411