Teisipäev, aprill 8, 2014
 

Astu sammhaaval tervise poole!

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Aprilli kolmas nädal, 14.–20. aprill on Eestis traditsiooniliselt pühendatud südametervisele.
Tänavuse 22. südamenädala juhtmõte on “Sinu sammud loevad”. Kuna südamehaiguste, samuti paljude teiste krooniliste haiguste riskiteguriks on vähene liikumine, on sel nädalal hea aeg oma eluviisidele rohkem tähelepanu pöörata ja positiivsete muudatustega alustada.
“Eesmärk on Eesti inimesed saada liikuma ja seeläbi tervemaks,” ütles Vilma Tikerpuu.
Südamenädalal soovitas ta rõõmustada oma keha, liikudes värskes õhus. “Võtkem hoiukohast välja oma jalgrattad ja rulluisud, et matkata, sõita rattaga, uisutada, jalutada või teha kepikõndi ja ärgem unustagem kolleegi, sõpra või sugulast kaasa kutsuda – tundke mõnu liikumisest, kevadest ja  värskest õhust.”
Tikerpuu on korraldanud südamenädalat 1997. aastast, seega teeb ta seda 17. aastat ja võib rõõmuga tõdeda, et meie inimeste teadlikkus on tõusnud. “Silmad lähevad särama ja tunnen hiidlaste üle uhkust, kui näen aasta aastalt üha rohkem inimesi kehakultuuriga tegelemas, liikumas!” ütles Tikerpuu.
Tänavune aasta on Eestis kuulutatud liikumisaastaks.
Hiiumaal on juba  kõikides lasteaedades, koolides ja omavalitsustes liikumisaasta sündmused paigas. Täpsem teave http://www.terviseinfo.ee/et/sundmused/details/860-sudamenadal
Südamenädalat viib läbi Tervise Arengu instituut koostöös SA-ga Eesti Terviserajad ja Liikumisaasta 2014. Südamenädalat tähistatakse Eestis 1993. aastast – tänavu juba 22. korda.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411