Reede, aprill 4, 2014
 

Adele Vaksi jaoks on ülikoolide uksed juba lahti

Marje Vaks
Kärdla ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilase Adele Vaksi saavutuste ritta sai sel aastal kirja kõrge koht vabariiklikult emakeeleolümpiaadilt.
Lõppvoorus sai ta 88,25 punktiga 11.–12. klasside arvestuses teise koha ja pälvis sellega esimese järgu diplomi. Võitja Hanna Tuus Saaremaalt sai 88,5 punkti, seega oli vahe vaid 0,25 punkti.
Emakeeleõpetaja Tiiu Heldema ütleb, et selle tulemusega on tema õpilasel kõik kõrgkooliuksed lahti, ehkki selle valiku tegemiseks on Adelel veel aastake aega.
See tulemus pole aga kaugeltki Adele Vaksi üksiksaavutus: 7. klassis õppides oli ta emakeeleolümpiaadi vabariiklikus voorus esimene, 8. ja 11. klassis õppides samuti teise koha omanik.
Mullu detsembris võitis Adele rahvusooper Estonia korraldatud Verdi-teemalise esseekonkursi “Verdissimo Junior” ja tänavu käis ta 22.–26. märtsil koos emaga konkursivõitjale ette nähtud preemiareisil Itaalias. Adele on lubanud oma reisimuljeid jagada ka Hiiu Lehe lugejatega.
Heldema hindab oma õpilase tulemusi kõrgelt: “Adele saavutused emakeeleolümpiaadidel on sellised, milliseid on väga vähestel kõrvale panna – vabariiklikusse lõppvooru pääsevad parematest paremad.” Veel ütleb ta, et kui emakeeleõpetajat ootaksid klassis vaid sellised õpilased nagu Adele, oleks see amet lausa roosa unelm.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411