Reede, märts 7, 2014
 

Vallateed suletud või avatud

Käina vallavalitsus otsustas 5. märtsi istungil seoses kevadise teedelagunemisega sulgeda kuni 2. aprillini Käina valla kohalikud maanteed liiklemiseks üle 3,5 tonni teljekoormusega raskeveokitele.
Ka Hiiu vallavalitsus sulges seoses teekatte kandevõime nõrgenemisega ajutiselt üle 3,5tonnise teljekoormusega raskeveokitele liiklemiseks kõik endise Kõrgessaare valla piires asuvad kohalikud maanteed. See piirang ei laiene ASi Selver poebussile ja jäätmeveofirmade prügiautodele, mis liiguvad kinnitatud marsruutidel.
Hiiu vallas on vedu üle 3,5 tonni teljekoormusega veokitega lubatud erandkorras eriloaga vedaja taotluse ja garantiikirja alusel. Ka Käina vallas on veod raskemate veokitega lubatud vaid vallavalitsuse eriloal ja vedu tuleb eelnevalt registreerida. Samuti tuleb vedajal viia tee peale veo lõppemist heasse seisukorda, et see oleks vähemalt samal kvaliteeditasemel kui enne vedu.
Pühalepa vald sulges kohalikud maanteed ajutiselt juba 2012. a novembrist ega ole neid uuesti avanud. Seega saavad üle 3,5 t teljekoormusega raskeveokid kõigil Pühalepa valla kruusakattega kohalikel maanteedel ja avaliku kasutusega teedel vedusid teha üksnes eriloaga ning loal märgitud marsruudil ja tingimustel.
Emmaste vallavalitsus seevastu tunnistas 24. jaanuaril kehtetuks mullu novembris vastu võetud  määruse kohalike teede ajutise sulgemise kohta seoses teekatte kandevõime taastumisega. Määrus jõustus 14. veebruaril ja seega Emmaste valla teedel koorumuspiirangud sellest ajast alates ei kehti.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411