Teisipäev, märts 25, 2014
 

Uus tankla valmib mais

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Eelmisel nädalal algas Hiiumaa Selveri juures Neste automaattankla ehitus. Reedel toimetasid ehitusplatsil peatöövõtja OÜ Hiiu Teed töömehed.
Neste peadirektor Ivar Kohv ütles, et tankla valmimistähtaeg on 15. mai, kuid investeeringu suurust polnud nõus avaldama.
Kahe kuu pärast valmivast tanklast saab tulevikus osta kahte liiki kütust: bensiin 95 ja diislikütus. Mõlemad kütused tarnitakse Soomest, Neste Oil Oyj rafineerimistehastest.
Vastuseks küsimusele, kas tankla juurde tuleb ka muid teenuseid: õhk, tolmuimeja, vesi vms, vastas Kohv, et praegu lisateenuseid pakkuda ei plaanita.
Neste jaoks on Selveri tankla Eestis 50. Hiiumaa jaoks on Neste kolmas kütustemüüja, praegu on ASil Olerex ja ASil Jetoil kummalgi tankla nii Kärdlas kui Käinas.
Neste turustab naftatooteid nii Soomes kui teistes Läänemere-äärsetes riikides. Näiteks Porvoo ja Naantali naftatöötlustehaste tootmisvõimsus on 260 000 barrelit päevas. Neste Oilile kuulub ka 30 tankerist koosnev laevastik.
Neste tegutseb Eestis 1989. aastast. Firma tegevusaladeks on vedelkütuste jae- ning hulgimüük. Neste jaamavõrku kuulub 47 automaatjaama üle Eesti. Lisaks automaatjaamadele on Nestel naftasaaduste terminal Muuga sadamas.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411