Reede, märts 21, 2014
 

Treener läheb mainekale koolitusele

Hiiu Leht | Hiiu Leht
C-kategooria jalgpallitreener Jaanika Küttim (25) sai võimaluse osaleda 31. märtsist 3. aprillini Itaalias Firenzes UEFA Study Group Scheme toimuval jalgpallikoolitusel.
“Sellele koolitusele tahab iga treener minna, sest UEFA ei paku sellist võimalust iga päev – rahvusvahelised koolitused laiendavad silmaringi, annavad uusi tutvusi ning uusi erialaseid oskusi,” ütles Küttim rahuolevalt.
Tänavu läheb Eesti jalgpalliliidu organiseerimisel lisaks Jaanikale sellele prestiižsele koolitusele veel kümme treenerit. Tegemist on innovaatilise tehnikakoolitusega, mis võimaldab UEFA 53 liikmesriigi jalgpalliorganisatsioonidel vahetada teadmisi, nagu näiteks treenerite koolitamine, noorte ja naiste jalgpalli arendamine.
Küttim rääkis, et kuna Eesti jalgpalliliit tahab kogu aeg kaasata uusi inimesi, pakutigi selline võimalus välja ja see sobitub suurepäraselt ka Jaanika poolt endale seatud eesmärgiga: “Tahan ise treenerina areneda, tõsta kogu Hiiumaa jalgpalli taset ja laiendada spordialaga tegelejate kandepinda.”
Lisaks treeneriametile on Jaanika Küttim ise ka aktiivne mängija. Ta on kaitsja FC Kuressaare naiskonnas. Esiliigas mängiva FC Kuressaare ridades jäi oma alagrupis nende lõpptulemuseks kaheksas koht.
Lisaks mängib Jaanika rahvaliigas nii FC Valgu naiskonnas kui Valgu meeskonnas, olles samal ajal ka nende võistkondade treener. Eriti rõõmustab teda, et mõlemad tulid mullu rahvaliiga mängudes Hiiumaa meistriks. Panuse Valgu meeskonna rahvaliiga meistritiitli võitu andis Küttim ka 2012. aastal.
Mullu alustas Jaanika Küttim tööd Kärdla kooli esimese jalgpallitreenerina. Tal on õnnestunud  õpilaste jalgpallivaimustust ülal hoida ja trenniskäijate arvu kasvatadagi. Kärdlas käib treeningutel 51 poissi ja 23 tüdrukut, kellest 15 väiksemad ja 8 suuremad. Seda on kõvasti rohkem kui alustades.
Käinas, kus treeninggruppi jagatakse treener Hergo Tasujaga, käib talvehooajal trennis 13 jalgpallipoissi.
Oma saavutuseks treenerina loeb Jaanika Küttim seda, et on minimaalse ajaga tõstnud oma treeneritaset kahe astme võrra, millele nüüd lisandub UEFA intensiivkoolitus Itaalias. Lisaks on tal plaan teha ära UEFA B-litsents, mis on Hiiumaa ja ka Eesti konteksti arvestades jalgpallis päris kõva sõna.
See on võimaldanud avada Kärdlas viis ja Käinas ühe treeninggrupi ning kasvatanud trennis käivate laste arvu alustanud 20 lapselt Kärdlas ja Käinas kokku 87 lapseni.
Natuke teeb treenerit murelikuks see, et Kärdlas on talvel treeningutingimused väga piiratud. Treeninguaegu tuleb jagada Kärdla ühisgümnaasiumi võimla, Mängude maja ja Polgu võimla vahel ning konkureerida selles osas kõikide teiste harrastavate spordialadega. “Hädasti oleks vaja juurde ühte sisehalli, kus oleks ruumi kõikidele spordialadele, et lapsed ei peaks ebasobivate aegade tõttu spordiga tegelemisest loobuma,” leiab treener.
Samuti annaks see võimaluse Hiiumaal kunagi ka tippspordiga tegelemiseks, sest kui keegi selleni soovib jõuda, on hädavajalik võimaldada lapsele nädalas kolm-neli treeningut. “Muidu ei ole arengut ning ei tule ka tulemusi,” kinnitab Jaanika Küttim.
Praegu ootab treener pikisilmi kevadet, et pääseks pallimurule. Värskele kunstmuruväljakule minnakse kohe, kui kate platsile maha pandud on. Kunstmuruväljaku eeldatav hiliseim valmimistähtaeg on jaanipäev.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411