Teisipäev, märts 11, 2014
 

Sander Hindrikus tõi ametikoolile võidu

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Nädalavahetusel Tallinnas peetud kutsevõistlusel Noor meister 2014 saavutas müürseppadest esikoha Sander Hindrikus, kes tõi Hiiumaa ametikoolile sellelt võistluselt esimese võidu.
“Auhinnaks oli kõigepealt suur üllatus, sest ise lootsin teist kohta,” ütles võitja, kes koos kuldmedali, võidukarika ja diplomiga sai auhinnaks segumikseri. “Võit on tähtis, sest nüüd olen palju enesekindlam,” ütles Sander Hindrikus Hiiu Lehele.
“Võit oli üllatuseks meile mõlemale ja kuni viimase hetkeni ka hästi hoitud saladus kohtunike poolt,” lisas Sandri juhandaja Veikko Martin. “Pärast tööde valmimist oli selge, et esikolmiku koht on käes, võitu aga ei julgenud me loota.”
Kuna 14 võistlejast vaid viis jõudsid oma töö täielikult lõpetada, märkis Martin, et tema õpilase tugevaks küljeks sellel võistlusel oligi töö õige planeerimine, kiirus ja selge arusaam sellest, mida ta teeb – just tänu sellele õnnestus vigu vältida.
Martin, kes on ametikoolis müüri- ja pottsepatööde õpetaja, rääkis, et strateegia panid nad juba Hiiumaal paika ja kohapeal suutis Sander kõik kavandatud etapid ilusasti läbida. “Aega oli töö tegemiseks vähe, seega oli oluline tööde planeerimine,” ütles Martin.
Erinevalt eelmisest aastast oli tänavu võistlus individuaalne, mullu võistles Hindrikus samal võistlusel koos Ragnar Elmiga, tulemuseks kuues koht. Tookord ei jõudnud nad tööd valmis, kolm kivi jäi paigaldamata. “Parem ongi töötada üksi, siis ei teki segadusi või vaidlusi, üksi töötades oled mõttega pidevalt asja sees ega jää lootma kaasvõistlejale,” ütles Hindrikus. “Eelmisel aastal osalemisest oli kasu nii palju, et olin vaatajate pilkude all töötades nüüd enesekindlam.”
Hindrikus rääkis, et kõige keerukam oli müüri võlviosa ladumine. “Pidid kindla nurga all kivid valmis lõikama ja paigaldama ning arvestama, et kivid peavad ka puhtaks jääma,” ütles Hindrikus.
Näiteks kolmanda koha saanud võistleja töö kvaliteedihinde puhul saidki määravaks seguga määrdunud kivid.
Harjutamiseks saadeti tööjoonised välja jaanuari keskel. Sisuliselt aga hakkas Hindrikus selle võistluse nimel tööd tegema juba mullu juunis, kui läks praktikale OÜsse Koldevärk, kus Veikko Martin ise töötab. “Kvaliteetne müüriladumine oli talle algusest peale oluline ja sellist õpilast on lihtne juhendada,” kiitis õpetaja.
Hindrikus õpib ametikoolis viimasel kursusel puit- ja kiviehitiste restaureerimise erialal. Pärast lõpetamist suvel loodab noormees hakata tegema pottsepatööd. “Tavaolukorras võin väga head tööd teha, sest võisteldes oli peal ajalimiit ning lisapinge pealtvaatajate ja kohtunike näol,” kinnitas Hindrikus.
Nädalavahetusel Tallinnas Eesti Näituste messikeskuse korraldatud messil Noor Meister 2014 toimus vabariiklik kutsemeistrivõistlus viiendat korda.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411