Reede, märts 7, 2014
 

Päästeameti inspektorid hakkavad kodusid külastama

Päästeamet alustab esmaspäevast Hiiumaal kodude tuleohutuskontrolli, võttes korterite ja elumajade ohutuse teravdatud tähelepanu alla.
Inspektorid külastavad eelnevalt kogutud info põhjal maakonnas mitmeid kodusid, kontrollides seadusega juba viis aastat tagasi kohustuslikuks  tehtud suitsuanduri olemasolu, vaatavad üle ahjud-pliidid ning elektrisüsteemid.
Sel aastal on tulekahjude tõttu kodudes hukkunud juba 16 inimest, kelle kodus puudus kohustuslik ja elusid päästev suitsuandur. On olnud mitmeid olukordi, kus tulekahju järel leiavad uurijad anduri sahtlist või kapist, kuid andurist on kasu vaid siis, kui see on laes ja töökorras.
Lääne päästekeskuse tule-ohutuskontrolli büroo juhataja Jaak Jaanso ütles, et enamlevinud probleemiks on eluruumides see, et suitsuandur puudub või ei ole töökorras.
Vähemalt ühe eluruumi varustamise nõue tulekahjuanduriga on kehtiv 1. juulist 2009. Selle paigaldamise vajadust on järjepidevalt kajastatud läbi erinevate meediakanalite. Kui suitsuanduri maksumus on 6 euro ringis, siis anduri puudumisel on karistuseks ette nähtud rahatrahv kuni 1200 eurot. “Kas kulutada kuus eurot või tuhat kakssada eurot – igal juhul tuleb andur lõppkokkuvõtteks paigaldada,” ütles Jaanso.
Teiseks on küttekolded tihti lagunenud või pühkimata, kuigi korstnapühkija tuleb kutsuda kortermajade küttesüsteeme puhastama vähemalt korra aastas. “Elu näitab, et poole kütteperioodi möödumisel sagenevad hüppeliselt tahmapõlengud. Seega on puhastamise vajadus isegi tihedam – tuleks ka poole kütteperioodi möödumisel korstnapühkija kutsuda,” rääkis Jaanso.
Lisaks peab kortermajade üldkasutatavatel pindadel olema tehtud iga viie aasta järel korraline elektripaigaldiste kontroll ning eluruumides ei tohi elektrisüsteemi üle koormata.
Kodudes tuleohutusülevaatusi läbi viivad ametnikud kannavad eraldusmärkidega riietust ja esitavad punast värvi ja pildiga töötõendi.

EVELIN TRINK
Lääne päästekeskus

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411