Reede, märts 21, 2014
 

Noored mehed-naised tegid heateo

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Laupäeval, kui sadas lörtsi, puhus vinge tuul ja külm puges iga prao vahelt põue, tegid Round Table Kärdla liikmed tööd Vabaduse tänava Kärdla lastepäevakeskuses.
Round Table’i päeva tähistatakse 14. märtsil ja tänavu oli see Kärdla klubi (RT-4) korraldada. Liikmed kaalusid erinevaid variante, mida selle sündmuse puhul Hiiumaal korda saata. “Talgupäev Vabaduse tänava lasteaias tundus kõikidele klubivendadele kõige südamelähedasem,” ütles klubi liige Tauno Telvik. “See on kõige enam tähelepanu vajav asutus ja seal tehakse väga tänuväärset tööd,” kinnitas ta.
Kärdla sotsiaalkeskuse juhataja Elle Voolma rääkis, et algul oli kavas ära teha teistsugused tööd, aga ilm keeras sajuseks. Õnneks said mehed küttepuid lõhkuda ja riita lappida ka kuurikatuse all.
Kuigi RT puhul on tegemist noorte meeste organisatsiooniga, on üsna tavaline, et RT (heategevus)üritused on perekesksed ning kaasa võetud nii abikaasad-elukaaslased kui lapsed. Seekord võtsid naised enda hooleks nii maja koristamise kui aknapesu ja lõid mänguasjade kuuris korra majja.
“Rõõm on koos töötada, kellegi jaoks tegemine on topeltrõõm,” ütles Liisa Vals, kes oli talgutel koos mehega. “Abistan hea meelega oma kodukoha lapsi,” lisas ta.
Parasjagu oli tal käsil õuemänguasjade kuuririiulitele ladumine. “Peab vist mingi süsteemi välja töötama, mille järgi lelusid ja muid vahendeid reastada,” arutles ta.
RT Kärdla klubis on tegevliikmeid üheksa ja kohal oli neist kaheksa. Mandrilt oli hiidlastele appi tulnud veel neli RT liiget. Töid juhtis üks RT-4 asutajatest Arnold-Aare Kivisikk. Tulenevalt Round Table’i põhikirjast, mis sätestab tegevliikmetele vanusepiiriks 40 aastat, ta tegevliige enam ei ole, kuid nagu ta ise ütles, elab klubi tegemistele kaasa ja osaleb üritustel.
Nagu tavaks, lõpetati talgupäev sauna ja ühise koosviibimisega.
Tänavu tähistab RT-4 24. sünnipäeva, klubi asutati 18. detsembril 1990.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411