Teisipäev, märts 4, 2014
 

Miks me vaikime?

Raske on kirjutada kohalikku, kuigi seepärast mitte sugugi vähemtähtsat uudist, kui maailmas ja mitte kuskil kaugel, vaid siinsamas Ukrainas toimuvad niisugused sündmused, mille kordumist me keegi ei tahtnud uskuda.
Vene analüütik Andrei Piontkovski hoiatab, et pärast Gruusiat järgnesid Ukraina sündmused ja pärast Ukrainat võib midagi samasugust juhtuda Balti riikidega. Põhjuseks peab ta seda, et Euroopa Liit “neelas alla” Venemaa agressiooni Gruusia vastu.
Veel on selgelt meeles, kuidas ma 2008. aasta augustis Eesti naisteühenduste ümarlaua eestseisuse liikmena panime Alu mõisas toimunud suvekoolis kokku pöördumise, milles mõistsime ägedalt hukka Venemaa rünnaku iseseisvale Gruusiale. Kutsusime sellega ühinema ka meie üleeuroopalist katusorganisatsiooni European Womens Lobby ja selle liikmesorganisatsioone.
Mitmed Ida-Euroopa naisorganisatsioonide esindajad toetasid meie pöördumist kohe, mõnede heade Euroopa sõprade vaoshoitus à la “Me ikka ei tea, kes alustas” ja “me ikkagi ei saa pöördumist allkirjastada, kui meil pole kõikide NGOde seisukohti” üllatas meid. Ühispöördumine jäi ära. Venemaa agressioonile iseseisva Gruusia vastu reageeriti leplikult mujalgi Euroopas.
Nüüd on käes järgmine samalaadne juhtum ja Piontkovski arvates ei suuda praegune EL, millel ei ole eredaid liidreid ega kindlat poliitikat, ka seekord Putini geopoliitilisele ekspansioonile vastu seista.
“Lääne kõige suurem probleem on samasugune, nagu Chamberlaini ja Daladier’ ajal, kes “rahustasid” Münchenis Hitlerit: Lääne liidrid ei saa aru režiimi olemusest ja meelitavad diktaatorit;” ütleb Piontkovski.
Kui äsja Venemaaga piirilepingu sõlminud Eesti jääb Ukrainas juhtunu suhtes sama vaoshoituks, on see tõsine ohumärk.
4. märts 2014.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411