Reede, märts 14, 2014
 

Elering parandab elektrivarustust

Elering teatas, et investeerib Lääne-Eesti ja saarte varustuskindlusesse, paigaldades Muhu ja mandri vahele uue 110 kV merekaabli. “Kuna uue 110kV merekaabli ülekandevõimsus on olemasolevatega võrreldes suurem, suudab see tagada Saaremaa ja Hiiumaa elektrivarustuse ka juhul, kui 35 kV kaablitega midagi peaks juhtuma,” selgitas Eleringi kommunikatsioonispetsialist Helen Saarniit.
Kokku laekus riigihankele neli pakkumust. Ehitustöid teeb hankekonkursi võitja Empower AS. Tööde maksumuseks on 9,4 miljonit eurot. Sel aastal tehakse kaabli ja trassi projekteerimistööd. Kaabli tootmine ja testimine ning ka paigaldus on ette nähtud tulevaks aastaks. Projekti lõpptähtajaks on 2015. a november.
Elering investeerib 2014–2018 Lääne-Eesti saarte varustuskindluse tõstmiseks ligi 20 miljonit eurot. Lisaks Virtsu ja Võiküla vahelisele merekaablile uuendatakse Leisi, Orissaare ja Sikassaare alajaamad ning üks kahest Väikse väina tammi mastidel kulgevast õhuliinist asendatakse maakaabliga.
Kümnendi lõpus on Tusti ja Rõuste vahele plaanis ehitada ka teine uus saari toitev 110 kV merekaabel. Koos selle projekti ettevalmistamisega analüüsib Elering erinevaid Lääne-Eesti elektrivõrgu arengustsenaariumeid, mis võimaldaks tagada nii Saaremaa kui Hiiumaa elektrivarustuse tugevdamise.
Lääne-Eesti piirkonnas on Eleringil plaanis järgmise viie aasta jooksul rekonstrueerida üheksa alajaama, investeerides neisse 23 miljonit eurot.                 HL

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411