Reede, veebruar 28, 2014
 

Maret Sõmer võitis Kopra auhinna

Kärdla ühisgümnaasiumi 8. kl õpilane Maret Sõmer võitis Tartu ülikooli Teaduskooli ja õpikeskkonna Miksike korraldatud informaatikaviktoriinil Kobras 2013/2014 kolmanda koha.
Sõmer, kes osales viktoriinil kolmandat aastat järjest, sai seekord parima tulemuse, 22 punkti 30st, ja benjaminide (6.–8. kl) arvestuses kolmanda koha. Üldse anti selles vanuseklassis välja kaks esikoha, kolm teise ja neli kolmanda koha auhinda. Mareti võidu teeb eriti väärtuslikuks, et auhinnasaajate seas on läbi aastate olnud peamiselt pealinna nn eliitkoolide õpilased.
Sõmeri arvutiõpetaja on Tõnu Soop.
Benjaminide eelvoorus osales 2145 õpilast, sh 25 Emmaste ja 30 Kärdla koolist. Lõppvooru kutsuti neist 47 ja osales 41 matemaatikahuvilist üle Eesti. Hiidlastest said kutse lõppvooru neli Kärdla ÜG õpilast, kellest kohale sai minna kaks: Maret Sõmer ja Hannela Lüsi (juuniorid 9.–10. kl). Hannela Lüsi osales lõppvoorus esimest korda ja sai 12 punkti 30st. Kokku oli juunioreid lõppvoorus 26, eelvoorus 940. Lisaks on viktoriinil ka seenioride (11.–12. kl) vanuseklass, kus lõppvoorus võistlejaid oli seekord 23, eelvoorus 432.
Viktoriini esimene voor peeti mullu detsembris Miksikese keskkonnas veebipõhise kontrolltööna. Ülesannete lahendamiseks oli mõlemas voorus aega üks koolitund. Teine ehk finaalvoor peeti 15.–16. veebruaril Tartus.
Esimesel päeval külastasid õpilased IT-firmasid Nortal, Playtech ja Regio ning kuulasid Heiki Roletsky (CGI Eesti) huviloengut GIS-112 süsteemist. Teisel päeval toimus viktoriin ning lisaks osalesid õpilased ProgeTiigri töötubades ja kuulasid Jaak Vilo (TÜ ATI) huviloengut arvutiteadlaste elust.
Maretit üllatas, et kaartide ja geoinfosüsteemide tootjafirma Regio põhitegevus ei olegi Eestis, vaid hoopis erinevates välisriikides, kus seda tuntakse Reach-U nime all. Aga ka see, et kaartide tegemine, mille järgi enamus eestlasi Regiot teab, moodustab ettevõtte tegevusest vaid 4 protsenti. “Nad on küll teinud igasuguseid väga huvitavaid ja naljakaid kaarte, nt Euroopa kaardi, kus manner on sinine ja meri roheline, aga põhiliselt tegeleb Regio hoopiski mobiilpositsioneerimisega ja asukoha määramisega.”
Maret Sõmer kirjeldas Regio tööõhkkonda kui väga positiivset: “Töötajad saavad omavahel väga hästi läbi ning seal on väga mõnus ja lapsesõbralik õhkkond, näiteks on nende Tartu kontoris mängutuba ja lastetuba.”
Kobras on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriin, mis alguse saanud Leedust ja toimus Eestis kaheksandat korda. Selle teemaderingi mahuvad küsimused arvutite riist- ja tarkvarast ning turvalisusest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast, loogikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.
Kel huvi, saab viktoriini küsimusi-vastuseid uurida veebilehel http://kobras.ut.ee/

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411