Reede, veebruar 28, 2014
 

Lennuajad Tallinn–Kärdla liinil on muutlikud

Hiiu maavalitsus teatas, et reedel, 28. veebruaril ning esmaspäeval, 3. märtsil väljub lennuk jälle tavapärasest talvisest graafikust 30 minutit varem. Väljalennud Tallinnast on kell 7 ja 17, Kärdlast kell 7.45 ja 17.45. Samasugune muudatus oli ka 14., 17. ja 21. veebruaril. Tavapärane väljumisaeg on kell 8.15.
Reedel, 21. veebruaril jäi lennukist maha reisija, kes ostis pileti neljapäeva öösel internetist ega märganud, et seal oleks olnud teavet lennuaja muudatuse kohta. Nii ootas reisija alles Kärdlas lennujaama bussi, samal ajal kui lennuk juba stardiks valmistus. Talle helistati viis minutit enne lennu väljumist ja küsiti, kus ta on, kuid siis polnud tal kusagilt võtta transporti, millega nii kiiresti lennujaama jõuda. Lennufirma Avies vabandas reisija ees ja tagastas piletiraha.
AS Hansa Liinid Hiiumaa regiooni juhataja Martin Kagadze ütles, et lennuki varasemad väljumised on probleemiks ka bussifirma jaoks. “Just sel kellaajal on kõik bussijuhid liinidel ja liini teenindamiseks olen ka ise aeg-ajalt roolis olnud, aga see pole lahendus,” nentis ta. Lennuaegade muutmisega kukub kokku kogu varem väljatöötatud logistika. Samuti ei jõua kaugemalt bussiga tulijad Kärdlasse, et ümber istuda lennujaama bussile.
Lennufirma AS Avies müügijuht Marko Pleiats kinnitas, et lennuaegade muudatused on tingitud opereerimisega seotud piirangutest. “Täna töötame selle nimel, et neid muudatusi oleks võimalikult vähe,” lisas Pleiats.
Hiiu Lehe andmetel teenindab lennufirma kahe saare lennureisijaid sama lennukiga. See tingibki, et hiidlased peavad pool tundi varem teele asuma ja jõuavad pealinna kella veerand üheksaks.
Jaanuarist aprilli keskpaigani ei toimu rahapuudusel kolmapäeviti-neljapäeviti lende Kärdla-Tallinn liinil ning Kuressaare liinil on lennud esmaspäeval, kolmapäeval, neljapäeval, reedel ja pühapäeval. Ilmselt sellest tulenevadki muudatused esmaspäevastes ja reedestes väljumistes.
Maavalitsus soovitab nii seoses lennuplaani muutuste kui heitlike ilmastikuoludega enne lennujaama minekut veenduda, kas ja kuidas lennuühendus toimib.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411