Teisipäev, veebruar 11, 2014
 

Kandidaadid europarlamendi valimisteks

Sotsiaaldemokraatliku erakonna Hiiumaa piirkond esitas Euroopa Parlamendi (EP) valimisteks Eiki Nestori, Sven Mikseri, Ivari Padari, Marju Lauristini ja Urve Palo kandidatuuri ja neile anti juba kaasa ka tööülesanne. Riigikogu liige Kalev Kotkas ütles, et parlamendi järgmine koosseis peab tõsiselt tegema regionaalse ebavõrdsuse vähendamisega. “Regionaalse ebavõrdsuse vähendamine Euroopa Liidu tasemel on eriti oluline Eesti kaugemate piirkondade jaoks, sest Eesti valitsus ei ole ääremaastumist pidurdada suutnud ega ole seda ka oluliseks probleemiks pidanud,” ütles Kotkas.
Keskerakonna Hiiumaa piirkonna juhatus esitas EP valimisteks neli kandidaati: Enn Eesmaa, Kadri Simson, Mailis Reps ja Priit Toobal.
IRLi Hiiumaa piirkonna juhatus ei esita omapoolselt kandidaati EP valimisteks, vaid vastavalt erakonna põhikirjale kinnitab  kandidaatide nimekirja erakonna volikogu. Piirkonna esimees Hergo Tasuja selgitas, et volikogusse kuulub igast piirkonnast neli liiget, sama palju ka Hiiumaalt. “Volikogu kaudu avaldub meie piirkonna arvamus kandidaatide valikul,” lisas Tasuja.
Reformierakonna maakonnaorganisatsiooni esimees Anton Kaljula ütles eelmisel nädalal, et kandidaatide elektrooniline sisevalimine algas neljapäeval ja tulemused selguvad pärast 10. veebruari.
Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 25. mail 2014.
HR

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411